107,6 FM

Wałęsa nazwał Kornela Morawieckiego zdrajcą

Popieram was i będą na was głosował, nie widzę innej siły politycznej, która byłaby w stanie poprowadzić Polskę właściwie, z małymi mankamentami - powiedział w niedzielę b. prezydent Lech Wałęsa na konwencji wyborczej KO. Dodał, że wierzy, iż kartką wyborczą "zrobimy porządek w kraju".

"Dlaczego naród odbiera was, tak jak odbiera? Ja wiem, i dlatego zwyciężałem i dobrze was prowadziłem, ale w tamtym czasie słuchaliście mnie, a od jakiegoś czasu nie słuchacie" - mówił Wałęsa zwracając się do uczestników konwencji Koalicji Obywatelskiej. "Prosiłem was na piśmie, prezydenta (Bronisława) Komorowskiego, premiera (Donalda) Tuska: +człowieku, jeśli ty ich nie rozliczysz, oni ciebie rozliczą". "Przypominam, tak mówiłem do tych ludzi. Nie rozliczyliście ich" - powiedział.

Nawiązał do swojej współpracy w przeszłości z Lechem Kaczyńskim i Jarosławem Kaczyńskim. W tym kontekście, mówiąc o politykach PiS ocenił: "To są tak perfidni ludzie, tak bezczelni, że nie możecie im w żadnym miejscu ufać i wierzyć". "Ojca mi zabiła wojna, faszyzm, komunizm. Zabijano nas fizycznie, ale Kaczyński i ta spółka zabija nas moralnie. To jest dużo gorsze od tamtej walki" - stwierdził.

"Pozwoliliście im na papierach (Czesława) Kiszczaka wmówić, że Wałęsa to agent. (...) Zobaczcie co się dzieje w Polsce, wciąż się muszę tłumaczyć. (...) Wiecie co, większej bujdy, to tylko Kaczyński większe może wymyślić" - mówił b. prezydent.

Powiedział też, że wybaczył szefowi Solidarności Walczącej (zmarłemu w poniedziałek Kornelowi Morawieckiemu - PAP), bo "po chrześcijańsku należy to zrobić". "A co oni z niego robią? - bohatera. A on w środku - stan wojenny, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada proszę panów. Zdrajca. Taka jest prawda" - powiedział Wałęsa.

"Dzisiaj za bohaterów się mają, a oni chcieli nas rozbić, chociaż my zwyciężyliśmy tą dużą Solidarnością, kompromisami, tak jest, bo inaczej nie dałoby się zwyciężyć" - wskazał.

Odnosząc się do obecnie rządzących powiedział, żeby nie wierzyć, że "oddadzą władzę". "Tylko pytanie, jak oni was oszukają i w jaki sposób was oszukają, mimo że wygracie, nie dadzą wam zwyciężyć. Zastanówcie się bardzo mocno, czy można dziś internetem, programami pokrzywić wybory. Bo chyba na to postawili, takie mam informacje, że już w tych wyborach do Parlamentu Europejskiego, już was przekręcili, w jakiś sposób komputerowo. Sprawdźcie to. Nie mam dowodów, ale mam informacje" - mówił b. prezydent.

"Daliście się wciągnąć na pola niewygodne, na aborcję, na konkordatu podważanie. Nie wolno było dać się, bo was specjalnie wciągnęli, aby inne rzeczy na tych zachowaniach, by można było wam dopisywać i w was ładować. Nie tak się zwycięża. (...) Fatalny błąd i dlatego naród dzisiaj na to patrząc nie zauważa innych wielkich mankamentów" - mówił.

Ocenił, że "w tym pokoleniu znaleźliśmy się między epokami". "Musimy znaleźć fundamenty, musimy znaleźć poprawkę systemu wolnorynkowego, musimy znaleźć prawie wszędzie lekkie korekty. Pan Bóg daje krzyż na miarę wielkości. Nam dał wielki krzyż i jestem przekonany, że sobie poradzimy" - zaznaczył.

Jak podkreślił zwracając się do uczestników konwencji "nie muszę udowadniać, że jestem z wami, popieram was i będę na was głosował". "Będę głosował dlatego, że jako praktyk polityk nie widzę innej siły politycznej, która byłaby w stanie poprowadzić Polskę właściwie z małymi mankamentami" - mówił.

Zastrzegł, iż "nie sztuka mieć rację - a wy ją macie - ale sztuka jest tę rację realizować". "Wierzę, że mimo wszystko, jeszcze tym razem z kartą wyborczą zrobimy porządek w kraju. Bo jeśli nam się to nie uda, to będzie coraz gorzej" - stwierdził Wałęsa.

"Ja chciałbym z wami zwyciężać i dam z siebie wszystko" - podkreślił b. prezydent zwracając się do obecnych na konwencji

« 1 »
 • Eugeniusz_Pomorze_
  07.10.2019 21:40
  NIE Dremorze! Ty doskonale wiesz, że NIE wystarczy sięgnąć do jego dyskusji z Iwanowem! Żeby zrozumieć o czym mówił śp. Kornel Morawiecki trzeba zapoznać się z jego biografią, z jego CAŁĄ biografią, a nie tylko z samymi wypowiedzianymi słowami wywiadu! Trzeba zauważać i rozumieć słowa ...MIĘDZY WIERSZAMI(!), ale... dość tego. Ty to doskonale wiesz, ale Tobie nie chodzi o prawdę, tylko o to by do zmarłego zaledwie przed tygodniem ojca premiera przylgnęła opinia WŁAŚNIE... zdrajcy(!), co zresztą wprost przyznałeś. Tobie jednak nie tyle chodzi o samego zmarłego, jak o DOWALENIE JEGO SYNOWI MATEUSZOWI, BO TEN STOI NA CZELE PRAWICOWEGO RZĄDU, A TY NIE ZNOSISZ PRZECIEŻ PRAWICY! Ty, a jak czytam między wierszami, to i Twoja rodzina mocno jesteście związani z opozycją totalną, co czyni całkowicie zrozumiałymi Twoje nieustanne ataki i na rząd PiS, a zwłaszcza niestety na Kościół Katolicki...
 • Epafras
  07.10.2019 22:43
  Wałęsa dostarczył mi wiele emocji, od samej mojej młodości. Tam był podziw i uwielbienie z roku pierwszej Solidarności, poczucie krzywdy z internowania, duma z Nobla, radość zwycięstwa, rozczarowanie "nocą czerwcową", przykry spektakl "degrengolady" bohatera w ostatnich latach. A teraz, po słowach wypowiedzianych niemalże nad trumną Kornela Morawieckiego, pozostało mi tylko jedno słowo - podłość. I tyle w tym temacie.
  doceń 14
 • ZAK39
  07.10.2019 22:47
  Zarozumiały bidon jakim jest Wałęsa, bredzący cały czas coś o internecie i komputerze, bo ktoś go nauczył pisać na komputerze ... wielki mąż stanu chyba podgorączkowego lub urojeniowego. Platformersi wbijają sobie gwóźdź do trumny zapraszając tego pajaca - i dobrze . "O take Polskie" walczył z Kiszczakiem i Michnikem zakotwiczając komuchów na długie lata We wszystkich ważnych dla państwa wurzędach i instytucjach.
  doceń 12
 • dirk
  08.10.2019 17:33
  Wałęsa nazwał cały Naród zdrajcą. Tak, bo go ten głupi naród, a nawet najlepsi kamraci z Partii nie słuchają - zdradzili! A jak zdradziecki Naród nazwał Wałęsę? Ilu ludzi, tyle nazwań - dla mnie najprzerozbalonowańszy BALON.
  doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama