107,6 FM

Michał Woś: Polska pomaga uchodźcom "na miejscu", ale mało się o tym mówi

Polska pomaga uchodźcom "na miejscu", ale mało się o tym mówi - zauważył w Radiu eM Michał Woś, minister ds. pomocy humanitarnej.

Michał Woś: Polska pomaga uchodźcom "na miejscu", ale mało się o tym mówi
Radio eM

Minister Michał Woś powtórzył, że rząd Polski podtrzymuje niezgodę na przymusową relokację migrantów w Unii Europejskiej. Podkreślił, że Polska udziela znacznej pomocy w miejscach przebywania uchodźców i ich napływ jest opanowany, natomiast problemem jest docieranie do UE migrantów zarobkowych.
Sprawa relokacji migrantów ma być jutro (8.10) znów poruszona na spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej w Luksemburgu.

Polityk Solidarnej Polski zapewniał, że jego partia chce przestrzegania wartości chrześcijańskich w życiu publicznym. M.in. popiera utrzymanie niedzieli wolnej od handlu, natomiast w sprawie zakazu aborcji eugenicznej minister przypomniał stanowisko szefa swojej partii, Zbigniewa Ziobry, który jako prokurator generalny wysłał do Trybunału Konstytucyjnego opinię, że dopuszczalność takiej aborcji jest niezgodna z konstytucją. W przypadku głosowania w sejmie posłowie Solidarnej Polski będą mogli głosować w zgodzie z własnym sumieniem, bez dyscypliny partyjnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy