107,6 FM

Papież o objawieniach, które miały miejsce w Polsce

Papież Franciszek wezwał w środę Polaków, by w październiku, miesiącu Różańca, modlili się o "pokój dla świata, mądrość dla rządzących oraz wiarę i jedność dla rodzin". Słowa te skierował do polskich pielgrzymów podczas audiencji generalnej w Watykanie.

Zwracając się do Polaków uczestniczących w spotkaniu na placu Świętego Piotra papież powiedział: "W poniedziałek obchodziliśmy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Objawiając się w Polsce, w Gietrzwałdzie, Matka Boża poleciła: +Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali różaniec+. Zapewniała, że łaski wyproszone przez tę modlitwę będą zbawienne i doprowadzą ludzi do szczęścia w niebie".

"Pamiętajcie o tym szczególnie teraz, w październiku, w miesiącu Różańca Świętego. Przez wstawiennictwo Maryi, pośredniczki łask wypraszajcie pokój dla świata, mądrość dla rządzących oraz wiarę i jedność dla rodzin" - dodał Franciszek.

W katechezie rozważał fragment z Dziejów Apostolskich na temat świętego Pawła. Przypomniał, że na wstępie Księga przedstawia go jako prześladowcę chrześcijan, który ich porywa i wtrąca do więzień. Jak dodał, "swoje zdolności, energię i gorliwość" kieruje na zniszczenie Kościoła.

Przywołując przemianę św. Pawła na drodze do Damaszku papież wezwał wierzących, by zdarzenie to było dla nich przypomnieniem o potrzebie ciągłego nawrócenia się i odważnego wyznawania wiary.

Franciszek przestrzegał przed przekształcaniem wiary w ideologię. Zachęcił wiernych do refleksji: "Czy należę do Kościoła powszechnego, gdzie są dobrzy, źli, wszyscy, czy do wybiórczej ideologii? Czy adoruję Boga czy dogmatyczne formuły?".

Podkreślił następnie, że "uderzanie w członka Kościoła to uderzanie w samego Chrystusa". "Również ci, którzy są ideologami, bo chcą czystości Kościoła, uderzają w Chrystusa" - ocenił papież.

Wyraził przekonanie, że wiara powinna prowadzić chrześcijan do postawy otwarcia wobec innych, a nie "wrogości".

Każdy, jak dodał Franciszek, powinien zastanowić się: "Czy wyznawana przeze mnie wiara w Boga sprawia, że jestem nastawiony przyjacielsko czy też wrogo wobec tego, kto różni się ode mnie?".

Na audiencji generalnej obecny był Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

W najnowszym "Gościu":

Jakimowicz o mozaikach, które dotykają serca Ewangelii
Gość Niedzielny
« 1 »
  • saherb
    09.10.2019 11:06
    Tytuł wprowadza w błąd. Jedno zdanie w całej wypowiedzi nie jest o tym, że papież mówił tylko o objawieniach. Papież więcej mówił o św. Pawle i postawie miłości bliźniego.
    doceń 18
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama