107,6 FM

9.10.2019| Marcel Pérès w oczekiwaniu na Apokalipsę...

Światowej sławy muzykolog, kompozytor i znawca muzyki średniowiecznej - Marcel Pérès - zaprasza na premierowe wykonanie swojej kompozycji „Mysteria Apocalypsys II”. W programie wprowadza w tajniki śpiewów starorzymskich, opowiada o swoich badaniach dotyczących wpływu muzyki na cywilizację i dzieli się refleksjami na temat Apokalipsy.

9.10.2019| Marcel Pérès w oczekiwaniu na Apokalipsę...   Marcel Pérès

Marcel Pérès pokazuje, że refleksja na temat muzyki sakralnej wymaga zatrzymania i skupienia. W programie Credo proponuje nam podróż w czasie. Usłyszymy między innymi o wyjątkowości śpiewów starorzymskich, czy wpływie paryskiej szkoły Notre Dame na rozwój cywilizacji europejskiej. 

Zapraszamy także wraz z Sławomirem Witkowskim założycielem i kierownikiem Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis na prapremierę „Mysteria Apocalypsys II”- najnowszej kompozycji Pérèsa. Wraz z kompozytorem i chorzowską scholą wystąpi Orkiestra Muzyki Nowej.

13 października, kościół św. Józefa w Chorzowie, godz. 18.30.

9.10.2019| Marcel Pérès w oczekiwaniu na Apokalipsę...   Marcel Pérès, Sławomir Witkowski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

21.00 Credo - rozmowy o wierze

21.00 Credo - rozmowy o wierze  

Porozmawiamy o muzyce od i dla Boga, o rozpoznawaniu znaków czasu, czy teraz jest czas łaski dla wierzących? Nie zabraknie też dużo dobrej muzyki.

 

 

Programy