107,6 FM

Apel śląskich policjantów: oddajcie krew dla rannych w wybuchu pocisku w Kuźni Raciborskiej

Śląscy policjanci apelują do wszystkich służb mundurowych i osób chętnych, aby oddali krew. Ma to być gest solidarności z ofiarami i rannymi w wybuchu pocisku w Kuźni Raciborskiej.

Jak mówi Aleksandra Dyląg z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, potrzeba krwi w regionie jest bardzo duża. Zachęca, by oddawać ją regularnie:

 

Kilka dni temu miał miejsce tragiczny wypadek z udziałem saperów w lesie w Kuźni Raciborskiej. Na miejscu zginęło dwóch mężczyzn, trzech przebywa w szpitalach. Teraz ich koledzy po fachu, mundurowi, zachęcają, by oddawać krew w geście solidarności z  ofiarami i rannymi. Akcje rozpoczęli śląscy policjanci.

 

Jak informuje Aleksandra Dyląg z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, dowolną grupę krwi można oddać w punktach krwiodawstwa wskazując szpital z dopiskiem np. '"Dla saperów z Gliwic - by inni mogli żyć". Potwierdzenia oddania krwi można następnie przesyłać do jednostki wojskowej w Gliwicach, aby w ten sposób wyrazić swoje współczucie i solidarność z ofiarami i rannymi w Kuźni Raciborskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama