107,6 FM

Bieruń. Komiks o podziemnym strajku z 1981 roku, czyli tunel przy KWK "Piast" z funkcją edukacyjną

W Bieruniu oficjalnie otwarto odnowione przejście podziemne przy kopalni "Piast". Miejsce to łączy funkcję komunikacyjną z edukacją - obrazy bowiem, jakie tam zobaczymy to komiks opowiadający o najdłuższym w historii Polski strajku podziemnym w 1981 roku.

Wspaniała lekcja historii w przejściu podziemnym. Tak jest w Bieruniu - w tunelu pod rondem KWK "Piast" Pojawiły się tam tablice opowiadające o strajku z 1981 roku. W najdłuższym proteście podziemnym w historii Polski uczestniczył Jerzy Dębski, który tak wspomina te wydarzenia:

Bieruń. Komiks o podziemnym strajku z 1981 roku, czyli tunel przy KWK "Piast" z funkcją edukacyjną   Komiks na ścianach tunelu pod rondem KWK "Piast" Agnieszka Skrzypczyk / Radio eM

Tunel oficjalnie otworzył burmistrz Bierunia, Krystian Grzesica:

Miejsce to nazwano "Przystanek Wolność", a projekt zrealizowano ze środków budżetu obywatelskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama