107,6 FM

W Biblii mamy ponad 2300 wersetów mówiących o finansach

Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie. Łk 12,21

Łk 12, 13-21

Ktoś z tłumu rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem». Lecz On mu odpowiedział: «Człowieku, któż Mnie ustanowił nad wami sędzią albo rozjemcą?»

Powiedział też do nich: «Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś ma wszystkiego w nadmiarze, to życie jego nie zależy od jego mienia».

I opowiedział im przypowieść: «Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. I rozważał w sobie: „Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów”. I rzekł: „Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe moje zboże i dobra. I powiem sobie: Masz wielkie dobra, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj!” Lecz Bóg rzekł do niego: „Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, co przygotowałeś?”

Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty u Boga».


Ewangelia z komentarzem. Słowa Najważniejsze rozważa Paweł Lis
Gość Niedzielny

W Biblii mamy ponad 2300 wersetów mówiących o finansach. Dla wielu to może być zaskoczenie, ale Bóg zadbał również o to, abyśmy mieli do dyspozycji poradnik z zarządzania naszymi dobrami. Krzywy stereotyp często przekonuje, że pieniądze i Bóg to dwa zupełnie inne światy. Otóż niezupełnie tak jest. Modlitwa o pieniądze to nic złego. Bycie bogatym to nic złego. Życzę każdemu, kto chce dysponować dużym majątkiem, aby osiągał sukcesy. Uwaga – najważniejszy jest jednak kierunek. Należy pamiętać, żeby kierować się przy tym słowem Bożym i stawiać zawsze na pierwszym miejscu bogactwo u Boga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • aquarius5
    21.10.2019 11:45
    Jak to "być bogatym to nic złego" skoro Jezus mówi, że łatwiej wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu dostać się do królestwa bożego? Jezus w wielu miejscach pochwala ubóstwo materialne, a gani bogactwo. Jak można tak interpretować?
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.