107,6 FM

Senator PO: W 30 sekund dostałbym tekę ministra, gdybym taką wolę wyraził

Nie wiem, czy prof. Tomasz Grodzki otrzymał propozycję objęcia teki ministra zdrowia - powiedział w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał, że ma bardzo dobre zdanie o Grodzkim, ale gdyby on sam dostał taką propozycję, na pewno nie poinformowałby o tym od razu mediów.

We wtorek w Radiu Plus Grodzki - obecny senator PO, wybrany również na senatora kolejnej kadencji - powiedział, że był sondowany przez przedstawiciela obozu rządzącego, czy nie zostałby ministrem zdrowia.

"Ze strony koalicjantów PiS, przez poważnego polityka byłem pytany o chęć zostania ministrem zdrowia. Przypuszczam, że w 30 sekund dostałbym tekę ministra, gdybym taką wolę wyraził. Nie mogę więcej powiedzieć, fakt taki zaistniał i nie muszę dodawać, że uważam się za człowieka przyzwoitego, więc grzecznie odmówiłem - powiedział Grodzki.

Karczewski odnosząc się w środę rano w Polsat News do wypowiedzi Grodzkiego odpowiedział, że "nie wie, jaka to jest informacja - czy prawdziwa czy nieprawdziwa". Dodał, że gdyby do niego ktoś przyszedł z taką propozycją, nie mówiłby o tym.

"Na pewno bym nie poszedł do mediów i od razu powiedział, bo to jest kuchnia polityczna. Są jakieś rozmowy. Na pewno one się gdzieś tam toczą. To jest zupełnie naturalne" - powiedział marszałek Senatu.

Karczewski zapewnił jednocześnie, że ma bardzo dobre zdanie o Grodzkim. "Jest świetnym fachowcem, świetnym torakochirurgiem, czołowym torakochirurgiem w Polsce" - podkreślił.

Odniósł się też do wtorkowej wypowiedzi wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza (PO), który zaapelował do polityków PiS o rezygnację ze wznowienia ostatniego posiedzenia Senatu kończącej się kadencji - co ma nastąpić w czwartek. Borusewicz argumentował, że po niedzielnych wyborach parlamentarnych sytuacja w Senacie uległa zmianie - "PiS straciło większość". Dodał, że ma "nadzieję, że PiS zrozumie niezręczność takiej sytuacji i podejmie taką decyzję". Podkreślił, że jest to apel o dbałość o zasady, które obowiązują i w polityce, i w parlamencie.

Karczewski powiedział, że "nie ma takiej możliwości, żeby przerwane posiedzenie nie zostało wznowione". "Chciałem zwrócić się do pana marszałka, żeby najpierw zapoznał się z regulaminem. Jest senatorem, marszałkiem czwartą kadencję, więc powinien znać regulamin. Przerwane posiedzenie musi być wznowione. Nie ma mowy o tym, żebyśmy nie wznowili posiedzenia. Musimy to zrobić, to jest naszym obowiązkiem" - powiedział marszałek Senatu.

Dodał, że senatorowie muszą odnieść się również do ustaw, które w środę zostaną uchwalone przez Sejm. "To są potrzebne, dobre, oczywiste ustawy. Jestem przekonany, że senatorowie PO będą głosowali za tymi ustawami. To są dobre rozwiązania" - powiedział Karczewski.

Karczewski został też zapytany, czy PSL będzie miało wicemarszałka Sejmu. "Myślę, że tak, ale naprawdę jeszcze nie wiem czy rozmowy zostały już rozpoczęte". "Było spotkanie, o którym czytałem również w prasie. Było spotkanie kierownictwa PiS. Na ten temat nie rozmawialiśmy. Nie rozmawialiśmy jeszcze o szczegółach. Skupiamy się na sytuacji bieżącej, na ocenie kampanii wyborczej" - powiedział.

« 1 »
 • jeż_jj
  16.10.2019 12:55
  W 30 sekund to chyba teczkę ministra.
  doceń 4
 • Anonim (konto usunięte)
  16.10.2019 13:14
  Handełes is handełes.
  doceń 2
 • jureaz
  16.10.2019 13:24
  Spośród posłów nowej kadencji Profesor ustanowił rekord w samochwalipięctwie i POczciwości .
  doceń 8
 • podajnik
  16.10.2019 14:39
  Profesor przez skromność nie musi dodawać, że uważa się za człowieka przyzwoitego. Dlaczego jeden członek Po miałby blokować cały senat w którym najwięcej głosów zdobył PiS.
  doceń 7
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama