107,6 FM

Beata Białowąs: Trzeba zachęcać do prowadzenia działalności gospodarczej

Trzeba zachęcać do prowadzenia działalności gospodarczej - mówiła na antenie Radia eM Beata Białowąs. Dziś rozpoczyna się w Katowicach 9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Beata Białowąs: Trzeba zachęcać do prowadzenia działalności gospodarczej (16.10.2019)
Radio eM

Jak zaznaczyła Beata Białowąs, członek zarządu woj. śląskiego i była dyrektor Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, w woj. śląskim działa ponad 470 tys. podmiotów gospodarczych, z czego ponad 450 tys. to firmy zatrudniające 0-9 pracowników. To pokazuje jak duży potencjał zawiera się w takich małych firmach. Podkreśliła, że każda forma wsparcia dla nich jest cenna, a za taką uważa także rozpoczynający się dziś (16.10) 9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

Beata Białowąs przypomniała, że większość gmin w Śląskiem to gminy wiejskie i wiejsko-miejskie. Rozwijająca się tam intensywnie agroturystyka, to także działalność gospodarcza. W ubiegłym roku (2018) odwiedziło woj. śląskiego 6 mln turystów.

Była dyrektor IRMSP podkreśliła, że przyszłość rynku pracy zależy od rynku edukacji. W tym kontekście pozytywnie oceniła wprowadzenie do szkół 10 godzin doradztwa zawodowego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy