107,6 FM

Adam Abramowicz: Warto rozważyć regionalizację płacy minimalnej

Warto rozważyć regionalizację płacy minimalnej - powiedział Radiu eM Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców podczas trwającego w Katowicach 9. Europejskiego Kongresu MSP.

Jak mówił Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, podwyższona minimalna płaca w Polsce może być trudniejsza do realizacji dla przedsiębiorców poza Warszawą i poza dużymi ośrodkami, dlatego Adam Abramowicz proponuje rozważenie zróżnicowania jej w poszczególnych częściach kraju. Wyraził jednak przekonanie, że przyszłoroczna stawka będzie do udźwignięcia także przez mniejsze firmy. Zwrócił przy tym uwagę, że politycy będą musieli odpowiedzialnie podejmować dalsze decyzje w tej sprawie.

Adam Abramowicz wyraził zadowolenie z faktu, że sądy zaczynają w sprawach dotyczących przedsiębiorców odwoływać się do tzw. Konstytucji Biznesu. Natomiast jego zdaniem sporo jest jeszcze do zrobienia w administracji, aby poprawić klimat w relacjach z biznesmenami. Zapowiedział, że dziś (17.10) podczas 9. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach będzie przekonywać naczelników Izb Skarbowych z całego kraju, by wprowadzać w życie ducha Konstytucji Biznesu. Jej tekst miałby - jak mówił gość Radia eM - zgodnie z wolą premiera Mateusza Morawieckiego zawisnąć na ścianie każdego urzędu skarbowego.

Rzecznik MSP zaproponował też zamianę podatku dochodowego od dużych firm podatkiem przychodowym.

Posłuchaj całej "Rozmowy poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy