107,6 FM

Pobiegnij dla życia - w tym roku w nowej formule!

Od lat Bieg dla Życia jest wielką manifestacją świętości i godności ludzkiego życia i łączy dwa podkarpackie miasta. W tym roku nowa formuła pozwoli dołączyć kolejnym uczestnikom.

Ten bieg organizowany jest od lat przez ks. Michała Kozaka jako pielgrzymka w intencji ochrony życia. 45-kilometrowa trasa zaczyna się w jarosławskim opactwie, prowadzi przez podkarpackie wsie i miasteczka, a meta zlokalizowana jest przy kościele sióstr karmelitanek w Przemyślu. Co ciekawe uczestnicy nie ścigają się, ale biegną w grupie, manifestując w ten sposób swoją miłość i szacunek do życia każdego człowieka. Impreza co roku jest organizowana w okolicy uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym roku biegacze wystartują 14 grudnia - niespełna tydzień po uroczystości.

Jak dotąd istniały dwa sposoby uczestnictwa w biegu: pokonując całość trasy lub tylko jej fragment (w dwóch miejscach podstawiane były autokary dla tych, którzy chcieli do grupy dołączyć lub zejść z trasy po pokonaniu jednego z odcinków). W tym roku formuła zostanie poszerzona: Z Jarosławia wystartują dwie grupy - jedna z nich pobiegnie w tempie szybkim (4:45-5:15/km), a druga w wolniejszym (6:00-6:30/km). Taka zmiana sprawia, że w biegu mogą odnaleźć się biegacze o różnym stopniu zaawansowania. W szybszej grupie pobiegnie m.in. małżeństwo znakomitych biegaczy górskich: Paulina i Łukasz Tracz.

W Biegu dla Życia mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które akceptują regulamin biegu. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja biegacza na liście uczestników. Zapisy i regulamin znajdziecie na http://biegnijsercem.pl

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama