107,6 FM

Katowice. "Layla" na placu przed galerią handlową

Miasto w ten sposób przypomniało o koncercie Erica Claptona, który... się nie odbył.

W październiku 1979 roku słynny muzyk przyjechał do Katowic, by zagrać dwa koncerty w Spodku. - Podczas pierwszego interweniowała milicja obywatelska, która pałowała fanów. Clapton to widział i zapowiedział, że jeżeli sytuacja się powtórzy, drugiego koncertu nie zagra. Tak się niestety stało. Drugiego dnia milicja znowu się pojawiła, znowu doszło do interwencji. Clapton powiedział, że w takich warunkach grać nie będzie - przypomina Łukasz Kałębasiak z Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów. - Dlatego w piątek 18 października, 40 lat później, odtwarzamy ten koncert. Udało nam się dotrzeć do line-upu z tamtego wydarzenia. Pomogą nam tak znani muzycy jak np. Kuba Badach.

Łukasz Kałębasiak w rozmowie z reporterem radia eM Marcinem Ićkiem.

Rozgrzewką przed koncertem było spotkanie muzyków na placu przy Galerii Katowickiej. Każdy chętny mógł zagrać "Laylę". - To chyba najbardziej znany utwór - tłumaczy wybór Kałębasiak. Uczestnicy wydarzenia zgodnie przyznają, że nie jest to najłatwiejszy z gitarowych utworów, ale zdecydowanie należy do klasyków.

Uczestnicy happeningu w Katowicach w rozmowie z reporterem radia eM Marcinem Ićkiem.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama