107,6 FM

Park Śląski. Nie będzie wycinki 1300 drzew przyległych do parku

Wycinka 1300 drzew przyległych do Parku Śląskiego - wstrzymana. Chodzi o tereny w Chorzowie zakupione przez spółkę Green Park Silesia.

Brak uwzględnienia interesu społecznego, uchybienia w kwestiach wycinki drzew i nasadzeń zastępczych. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Katowicach uchyliło decyzję władz Chorzowa o ścięciu ponad 1300 drzew na działce przylegającej do Parku Śląskiego.

Przypomnijmy, że inwestor planował  wycinkę drzew, by wybudować tam obiekty handlowe i usługowe - a na to nie zgadzali się działacze społeczni. Ich odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego zostało właśnie uwzględnione. Powiedziała o tym Radiu eM Kamila Koziara z Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach:

 

W ocenie kolegium, władze Chorzowa nie rozważyły interesu społecznego, a w kwestii wycinki oraz nasadzeń zastępczych - wystąpiły nieprawidłowości. Decyzję kolegium strony mogą zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

- To świetna informacja dla mieszkańców całego regionu - komentuje Artur Żurek ze Stowarzyszenia Niezależny Chorzów:

 

Strony mają dwa tygodnie na ewentualne odwołanie się od decyzji kolegium.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama