107,6 FM

Rybnik. Miasto chce zbudować dom dla samotnych matek

Miasto Rybnik będzie starać się o dofinansowanie projektu obejmującego powstanie nowego centrum usług społecznościowych dedykowanego rodzicom z małoletnimi dziećmi i kobietom w ciąży.

Nowe centrum pomocy miałoby powstać w istniejącym już, opuszczonym budynku mieszkalnym przy ul. Świerklańskiej 4. Dofinansowanie na jego adaptację ma pochodzić ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – poddziałanie 10.2.2 „Rozwój mieszkalnictwa socjalnego, wspomaganego i chronionego oraz infrastruktury usług społecznych - RIT.

Dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży miałby zająć budynek, który przejdzie kompleksową modernizację. Istniejący budynek zostanie powiększony o nadbudowę, znajdzie się w nim winda i nowa klatka schodowa. Miasto chce także zadbać o otoczenie. W planach jest wybrukowanie dojścia do budynku. Powstaną także miejsca postojowe.

Zaprojektowano także strefę wypoczynkową dla korzystających z centrum. Zajdzie się tam stół, ławki i plac zabaw dla najmłodszych: piaskownica, wieże ze zjeżdżalnią.

Za projekt przebudowy odpowiada firma JURIKU Architekci.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama