107,6 FM

Rzecznik KEP o logo Marszu Niepodległości z różańcem

"Różaniec jednoczy z Bogiem i bliźnimi, nie może wywoływać sporów. Od wieków łączy wierzących, prowadzi do Boga i jest modlitwą niosącą pokój" – przypomina rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik w kontekście dyskusji na temat logo Marszu Niepodległości 2019.

Rzecznik episkopatu podkreślił, że Różaniec stał się najbardziej powszechną modlitwą na świecie. „To modlitwa dla każdego. Na różańcu modlą się ludzie różnych kultur i narodów na wszystkich kontynentach – powiedział. Dodał, że Różaniec zobowiązuje do podążania za Maryją i życia wg Ewangelii.

Zaznaczył też, że św. Jan Paweł II zwracał uwagę na fakt, że modlitwa różańcowa rodzi pokój w naszych sercach i w konsekwencji – między ludźmi. Papież Polak mówił: „Odmawiajmy wytrwale Różaniec we wspólnotach kościelnych i naszych rodzinach. W trakcie powtarzanych wezwań zjednoczy on serca, doprowadzi do zgody, ożywi nadzieję i obdarzy nas wszystkich pokojem i radością Chrystusa, który dla nas się narodził, umarł i zmartwychwstał”.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik przypomniał, że tradycyjnie w październiku wierni modlą się na nabożeństwach różańcowych. „Niech nasza modlitwa przyniesie jak najlepsze owoce. Módlmy się o pokój na całym świecie, w intencji naszej ojczyzny i nas samych” – powiedział.

Plakat zapowiadający tegoroczny Marsz Niepodległości przedstawia zaciśniętą pięść trzymającą różaniec. Grafice towarzyszą słowa: "Miej w opiece naród cały".

« 1 »
 • Erich
  21.10.2019 17:23
  Nie bardzo rozumiem, choć kształciłem się w dziedzinie lektury tekstów: to Konferencja Episkopatu Polski krytykuje użycie różańca w grafice Marszu Niepodległości czy nie widzi problemu i wspiera?
  doceń 50
 • Nakamichi
  21.10.2019 19:26
  i tak i nie i nie i tak w lewo i w prawo w prawo i w lewo wijemy się na drzewo
  doceń 23
 • dziewojciech
  21.10.2019 22:20
  https://www.gosc.pl/doc/802042.Rozaniec-na-szaniec
  doceń 0
 • jurek
  22.10.2019 08:05
  Sorry, ale może ktoś by to przetłumaczył na zrozumiały język? (pewnie jakby to dotyczyło np. LGBT to by się w jasnych i krótkich słowach dostało, a tak to ......)
  doceń 12
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama