107,6 FM

Straż Miejska w Katowicach: za palenie liści na własnym ogródku grozi nawet 500 złotych mandatu

Nawet 500 złotych mandatu grozi za palenie liści w przydomowych ogródkach i na ogródkach działkowych - przypomina Straż Miejska w Katowicach. Wszelkie pozostałości roślinne muszą zostać zebrane i wywiezione jako odpad zielony.

Sezon ogrodniczy dobiega końca. Trwa porządkowanie działek i ogrodów oraz ich przygotowywanie do zimy. W ogrodach działkowych pojawił się problem związany z paleniem odpadów organicznych. W śląskich ogródkach nie wolno tego robić od 2016 roku. Za spalanie odpadów roślinnych w ogrodzie, czy na działce można dostać mandat. Ustawa wyraźnie tego zabrania. Ostrzeżenie to jest aktualne szczególnie jesienią, kiedy działkowcy porządkują ogródki przed zimą:

Za palenie liści na terenach ogródków działkowych i w przydomowych ogrodach grozi kara do 500 zł. Złamanie tego zakazu może grozić wizytą straży miejskiej. Mówi Dariusz Sierczeń ze Straży Miejskiej w Katowicach:

Mateusz Macianty - dyrektor biura Okręgu Śląskiego Polskiego Związku Działkowców, zwraca jednak uwagę, że działkowcy mają możliwości innego utylizowania zielonych odpadów:

Dodajmy, że działkowcy zobowiązani są do umieszczania  odpadów zielonych w kompostownikach lub składowania ich w oddzielnych workach. Dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach - Mieczysław Wołosz radzi, by liście składować jak pozostałe śmieci, bądź pozostawić:

 Dodajmy, że w Katowicach miasto na własny koszt wywozi liście do miejskiej kompostowni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama