107,6 FM

Węgry: Trzeci dzień z rzędu pobity dzienny rekord temperatury

Po raz trzeci pod rząd pobity został we wtorek dzienny rekord temperatury na Węgrzech. Zanotowana wysokość słupka rtęci - 28,7 stopnia C - była o ponad 2 stopnie wyższa od poprzedniego rekordu dla 22 października - podał Krajowy Urząd Meteorologiczny na Facebooku.

"Temperatura podniosła się do poziomu typowego dla końca lipca" - napisał Urząd. Nowy rekord został pobity w Szikancs na południu kraju. Poprzedni - zanotowany w Budapeszcie w 1943 r. - wynosił 26,2 stopnia C.

Według Urzędu dobrze pokazuje skalę skrajności pogodowych fakt, że wtorkowy rekord przekracza o ponad 10 stopni typową dla tej pory roku temperaturę 14 stopni.

Dzienny rekord temperatury padł na Węgrzech także w niedzielę (26,9 stopnia) i w poniedziałek (28 stopni).

Nietypowo ciepła pogoda ma się utrzymać również w następnych dniach.

« 1 »
TAGI:
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama