107,6 FM

Fundacja Mamy i Taty zachęca: Wolny piątek zamiast „tęczowego piątku”

Rozpoczynamy akcję „wolny piątek”. Zachęcamy do wzięcia dnia wolnego, urlopu na żądanie i nieposyłanie w tym dniu dziecka do szkoły - apeluje Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty, w odniesieniu do planu środowisk prohomoseksualnych, dotyczących przeprowadzenia w polskich szkołach „tęczowego piątku”.

- Walka o nasze dzieci trwa. Demoralizatorzy stosują różne brudne chwyty, aby zniweczyć wieloletni trud wychowawczy włożony przez rodziców i dziadków – podkreślił prezes Fundacji Mamy i Taty.

Jak dodał, w tym roku Kampania Przeciwko Homofobii, odpowiadająca za inicjatywę, znalazła sposób na uniknięcie odpowiedzialności za „tęczowe piątki”. - Obecnie za ich organizację  odpowiadają samorządy uczniowskie, czyli w większości przypadków osoby małoletnie – zaznaczył.

Grabowski zachęca rodziców do zainteresowania się inicjatywą, przede wszystkim poprzez uzyskanie informacji w odpowiednim kuratorium oraz  Ministerstwie Edukacji Narodowej. Na swojej stronie internetowej Fundacja podaje link do listy kuratoriów z gotowym zestawem pytań. Zdaniem jej członków pytanie w sprawie „tęczowego piątku” warto zadać także ministrowi Dariuszowi Piontkowskiemu.

- Rozpoczynamy akcję „wolny piątek”. Nie możemy być pewni, na jakie treści natrafi nasze dziecko w szkole, którą współfinansujemy z naszych podatków. Zachęcamy do wzięcia dnia wolnego, urlopu na żądanie i nieposyłanie w tym dniu dziecka do szkoły. Niech władza zobaczy, że frekwencja w piątek, 25 października, jest niska – mobilizuje prezes Fundacji Mamy i Taty.

Jak podkreślił, dzięki „wolnemu piątkowi” można spędzić wyjątkowy czas z dzieckiem, pogłębić wspólne relacje, a przede wszystkim ochronić je przed demoralizacją. Dodał, że może to być inicjatywą grupy rodziców, którzy np. zorganizują wspólną wycieczkę.

- Bitwy o dzieci nie możemy przegrać. Wspólnymi siłami wygramy. Życzę Państwu i waszym dzieciom udanego "wolnego piątku" - podsumował Marek Grabowski.

Link do listy kuratoriów z gotowym zestawem pytań:

http://www.mamaitata.org.pl/wiadomosci/adresy-kuratoriow-i-wzor-pisma-z-pytaniami

Fundacja Mamy i Taty powstała w roku 2010 r. W Warszawie. Została założona przez trzy matki. Jej celem jest działalność na rzecz poszanowania godności i praw człowieka, wartości rodzinnych, obrony praw konsumenta oraz inspirowanie i realizowanie inicjatyw wspierających i wzmacniających instytucję rodziny i małżeństwa. Od 30 listopada 2012 roku fundacja ma status organizacji pożytku publicznego.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama