107,6 FM

Bezprecedensowy marsz zakonników przeciw prezydentowi

Na desperacki i bezprecedensowy gest zdecydowali się wczoraj zakonnicy i zakonnice na Haiti. W centrum Port-au-Prince zorganizowali marsz na znak protestu przeciwko rządom prezydenta Jovenela Moise’a. „Kościół katolicki zazwyczaj organizuje procesje religijne, dziś zwołaliśmy marsz na rzecz wyzwolenia Haiti, bo jesteśmy w katastrofalnej sytuacji” – powiedziała s. Rose Marie Bolimer.

W ten sposób osoby konsekrowane publicznie przyłączyły się do ulicznych protestów, które domagają się przemian politycznych. Zdaniem ks. Firto Regisa, rzecznika krajowej Konferencji Zakonników, nie wystarczy już sama dymisja prezydenta, której domagają się uczestnicy licznych w tym kraju manifestacji. Potrzebna jest budowa nowego systemu politycznego, bo obecny uniemożliwia rozwój Haiti.

Uczestniczący w marszu zakonnicy wskazują, że w tym kraju obumierają wszystkie sektory życia: gospodarka, turystyka, a nawet edukacja. Do tej pory nie rozpoczął się tam jeszcze nowy rok szkolny.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama