107,6 FM

Park Śląski. Są zarzuty dla byłego prezesa

Były prezes Krzysztof O. usłyszał zarzut przyjęcia 100 tys. zł korzyści majątkowej. Mężczyzna swoją funkcję pełnił jedynie półtora miesiąca. Wcześniej aresztowano jednego z menadżerów spółki Marka P.

Do zatrzymania Krzysztofa O. doszło 17 października, jednak informacje na ten temat dopiero w czwartek rano podały prokuratura i policja.

Były prezes Parku Śląskiego usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 100 tys. zł. - Mówi Marta Zawada-Dybek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach:

Agnieszka Skrzypczyk / Radio eM

Krzysztof O. pełnił swoją funkcję półtora miesiąca. Rada nadzorcza spółki WPKiW odwołała go z funkcji w czerwcu. W oświadczeniu przypomniano: "budzące kontrowersje próby zakupów, które nie służą parkowi", czyli rozpisanie przetargu na samochód hybrydowy z luksusowym wyposażeniem. Wówczas stanowisko stracił również wiceprezes spółki Marek Widuch.

To nie jedyne zatrzymania osób powiązanych ze spółką WPKiW. W maju tego roku policja zatrzymała menedżera Marka P. Miał powoływać się na wpływy w celu zawarcia umowy korzystnej dla przedsiębiorcy działającego na terenie Parku. Marek P. był wówczas kierownikiem projektu rewitalizacji - największej z dotychczasowych inwestycji realizowanych przy wsparciu unijnej inicjatywy finansowej Jessica. Policjanci podczas zatrzymania mężczyzny zabezpieczyli obszerny materiał dowodowy.

 Z ustaleń śledczych wynika, że Marek P i Krzysztof O. działali wspólnie i w porozumieniu. Marek P. po zatrzymaniu był aresztowany na trzy miesiące. Obecnie podejrzany Krzysztof O. jest tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama