107,6 FM

Zmarł ks. prał. Kazimierz Malaga

W wieku 78 lat, mając za sobą 53 lata kapłańskiej posługi, odszedł do Pana emerytowany proboszcz parafii Matki Bożej Pocieszenia w Bielsku-Białej Straconce - śp ks. prał. Kazimierz Malaga. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę.

Śp. ks. prał. Malaga urodził się 30 czerwca 1941 r. w Makowie Podhalańskim. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1966 r. W parafii MB Pocieszenia w Straconce duszpasterzował od 1983 r. aż do przejścia na emeryturę w 2016 r.  Z tą parafią związana też była jego aktywna charytatywna współpraca z darczyńcami z Francji, którzy organizowali przez wiele lat transporty darów, w tym leków, trafiających m.in. do chorych leczonych w bielskich szpitalach.

Był pierwszym dyrektorem Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i przy jego udziale powstały m.in. Stacje Opieki Caritas. Angażował się w organizację pomocy dla parafii na Ukrainie.

Jego dziełem jest przeprowadzona z dużym rozmachem rozbudowa kościoła parafialnego, a wśród inicjatyw duszpasterskich znalazły się słynne Góralskie Pasterki w Straconce, z udziałem wielu muzyków.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w Straconce w sobotę o 9.00 wprowadzeniem trumny z ciałem zmarłego kapłana. Potem trwać będzie czuwanie modlitewne, a o 13.00 sprawowana będzie Msza święta pogrzebowa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama