107,6 FM

Duchowni Archidiecezji Gdańskiej: Wyrażamy oburzenie materiałem TVN24 nt. abp. Głódzia

Publikujemy treść wydanego oświadczenia.

Oburzenie i dezaprobatę wobec pełnej agresji narracji, która odbiega od rzeczywistości wyrazili oświadczeniu duchowni Archidiecezji Gdańskiej. Wyrażają oni swój sprzeciw wobec reportażu wyemitowanego 24 października w programie "Czarno na białym" telewizji TVN24 na temat abp. Głódzia.

Oświadczenie podpisali: biskupi pomocniczy, kolegium konsultorów, dziekani wszystkich dekanatów archidiecezji gdańskiej, prepozyci kapituł, moderatorzy Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Pełna treść wydanego dziś oświadczenia:

W związku z programem pt. "Czarno na białym" wyemitowanym przez stację TVN24 w dniu 24 października 2019 roku, wyrażamy swoje oburzenie i dezaprobatę wobec pełnej agresji narracji, która odbiega od rzeczywistości.

W materiale tym obraz arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia został zakłamany i zmanipulowany w oparciu o anonimowe relacje uczestników programu oraz przy wsparciu niektórych duchownych.

Uderzenie w pasterza archidiecezji odbieramy także jako systemowy atak wymierzony w duchowieństwo i wiernych archidiecezji gdańskiej.

Wyrażamy naszą solidarność z metropolitą gdańskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • kim
  26.10.2019 20:09
  Kiedy dowiedziałem się o tym oświadczeniu wszystkich księży-urzędników (a więc całkowicie zależnych od arcybiskupa), to od razu podejrzewałem, że ukaże się to we wszystkich katolickich portalach. W tych wszystkich, które o szokującym materiale TVN24 nie naisały ani słowa! A było w tym materiale, że księża na postępowanie mobbingowe i upokarzające S.L.Głodzia skarżyli się w przeszłości dwukrotnie nuncjuszom apostolskim w Polsce - Ci zaś przemilczeli sprawę, zostawiając poniżanych księży samym sobie.
  doceń 39
 • kim
  26.10.2019 20:17
  Sprawdziłem: na stronie arcchidiecezji gdańskiej jest to "Oświadczenie" - nie ma ani jednego PODPISU z imienia i nazwiska. Wstydzą się?
  doceń 36
 • Erich
  26.10.2019 22:48
  No cóż, myślę, że inteligentny człowiek jest w stanie nawet w najbardziej propagandowym materiale wyłuskać ziarna prawdy. Z przykrością muszę powiedzieć, że nie trzeba zaglądać do mediów nieprzychylnych Kościołowi, a i tak obraz bpa Głodzia wydaje mi się niezachęcający. A co dopiero, gdy przypomnimy sobie np. film braci Sekielskich. Poza tym już kiedyś widzieliśmy takie obrony niesłusznie atakowanych biskupów. Na przykład w diecezji poznańskiej - gdyby nie Wanda Półtawska, skandal nie wyszedłby na jaw. A jeden z inicjatorów aktu obrony skompromitowanego bp Paetza dziś grzmi o zagrożeniach polskiej rodziny... I tak to bywa z tymi "atakami na Kościół"...
  doceń 40
 • jurek
  29.10.2019 07:40
  A ja chętnie bym posłuchał odpowiedzi Nuncjusza lub jego pracownika, czy i dlaczego nic z tego typu apelami nie robił. A drugie pytanie - dlaczego skoro jest w Polsce jest tylu księży pełnych wiary i oddanych, dobrych ludzi to biskupami zostają często (niestety mozna takiego słowa użyć) tego typu ludzie (jak bp. Głódź) - przecież to chyba własnie powołanie go na biskupa było tym "systemowym atakiem na Kosciół"?
  doceń 8
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama