107,6 FM

Chciała zdobyć zaliczenie - wygrała światowy konkurs filmowy

Światowy konkurs na najlepszy film promujący archiwa w kategorii produkcji studenckich wygrała Agnieszka Stępowska, absolwentka archiwistyki i zarządzania dokumentacja na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 24 października w australijskiej Adelajdzie.

Dokument w życiu człowieka- Archiwistyka UMK
Aiszza

Była to druga edycja konkursu rozpisanego przez Sekcje Organizacji Zawodowych Międzynarodowej Rady Archiwów.

Film z Polski konkurował z produkcjami z całego świata. Do finałowej trójki nominowanych weszły także dwie produkcje z Chin.

Film powstał na drugim roku studiów w ramach zajęć z elementów promocji i autoprezentacji. Z zadanie zaliczeniowe polegało na stworzeniu czegoś promującego kierunek studiów: archiwistyka i zarządzanie dokumentacją. -Mogła to być np. ulotka albo kubek z napisem. - Mnie od razu zapaliła się lampka. Widziałem, że to będzie film, wiedziałam, jaki będzie jego scenariusz i kto w nim zagra - powiedziała nam Agnieszka Stępowska.

Zdjęcia trwały trzy tygodnie, a montaż - tydzień. Środki finansowe były bardzo skromne. - Trzeba było nieźle kombinować, żeby przygotować stylizacje występujących w filmie dziewczyn. Zdjęcia na wysypisku śmieci były nie całkiem legalne, ale na szczęście nikt nas stamtąd nie przepędził - wspomina Agnieszka Stępowska.

- Film mnie zachwycił. Był pokazywany na archiwistycznych zjazdach, a w końcu został zgłoszony do światowego konkursu - dodała prowadząca zajęcia prof. Marlena Jabłońska.

- Wywołał falę wzruszenia. To prosty przekaz w nieoczywistej formie - dodała dr Katarzyna Pepłowska, która w imieniu twórczyni filmu i całego UMK odebrała nagrodę w australijskiej Adelajdzie wraz z zastępcą naczelnego dyrektora archiwów państwowych Joanną Chojecką.

Agnieszka Stępowska prowadzi obecnie własne studio fotograficzne. Nie żałuje jednak ukończenia studiów archiwistycznych, bo - jak mówi - przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej mnóstwo czasu trzeba poświęcić na "papierologię", a do tego te studia przygotowują bardzo dobrze.

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama