107,6 FM

28.10.2019 | Czego bała się SB w czasie wizyty Jana Pawła II w Katowicach?

Wspominaliśmy ostatnio św. Jana Pawła II. Dziś przypomnijmy konkretne wydarzenie. 20 czerwca 1983 roku papież odwiedził Katowice. Opowiada o tym opublikowana właśnie przez IPN książka „Operacja ‘Zorza’. Wizyta papieża Jana Pawła II w Katowicach w 1983 roku w dokumentach Służby Bezpieczeństwa”.

Autorzy tego wyboru dokumentów i ich opracowania to: Anna Badura, Grzegorz Kołek, Tomasz Marszałek, Agnieszka Przewłoka.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

We wtorki i czwartki o 18.30. Zaprasza Aneta Kuberska-Bębas.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje