107,6 FM

Śląskie. WOPR i beskidzki GOPR dostaną więcej pieniędzy

1,5 miliona złotych przeznaczy województwo śląskie na przyszłoroczne dofinansowanie dla ratowników: Górskiego i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ubiegłym roku ta pula wynosiła pół miliona złotych, a w obecnym - milion złotych.

Jak wskazał marszałek Jakub Chełstowski, województwo śląskie odwiedza rocznie odwiedza 5 milionów turystów. W jego ocenie - również dzięki pracy i zaangażowaniu ratowników:

Podczas spotkania z ratownikami marszałek zaznaczył, że wsparcia dla działań ratowników będzie szukać również "'w innych środowiskach”.

Tymczasem Beskidzkie Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przygotowuje się na jesień i do sezonu zimowego. Jak powiedział Radiu eM Piotr Szostek, prezes Grupy Beskidzkiej GOPR, w dyżurkach następuje "przezbrojenie z lata na zimę" i rewizja zimowego sprzętu. W kąt idą wszelkiego rodzaju urządzenia, których nie można ciągnąć po śniegu:

W ubiegłym sezonie zimowym - obejmującym 4 miesiące - beskidzcy ratownicy zanotowali 2 tysiące interwencji. Średnio każdego dnia  interweniowali 15 razy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama