107,6 FM

14-latkowie zatrzymani w związku z pobiciem księdza w Mosinie

Dwóch 14-latków zostało zatrzymanych w związku ze sprawą pobicia księdza w Mosinie (woj. wielkopolskie). W niedzielę wieczorem wikariusz z tamtejszej parafii zastał grupę osób pijących alkohol w kościelnej kruchcie. Duchowny został uderzony, gdy zwrócił im uwagę.

Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował w poniedziałek PAP, że w sprawie pobicia księdza na razie zatrzymano dwóch młodych ludzi. "Policjanci ustalili ich tożsamość na podstawie nagrań z monitoringu. Dzięki uzyskanym informacjom okazało się, że to 14-latkowie z miejscowej szkoły" - powiedział Borowiak.

Dodał, że jeden z 14-latków został zatrzymany w poniedziałek po południu w swoim domu, drugi sam zgłosił się na policję. Po przesłuchaniu nastolatków policjanci zdecydują o dalszych krokach wobec zatrzymanych.

W niedzielę po wieczornej Mszy około godz. 21.40 jeden z księży parafii w podpoznańskiej Mosinie zastał w kościelnej kruchcie grupę trzech osób, które miały pić alkohol, a jedna oddawać mocz. Duchowny miał zostać uderzony w twarz po tym, jak zwrócił uwagę na zachowanie młodych ludzi.

Rzecznik archidiecezji poznańskiej ks. Maciej Szczepaniak poinformował, że zaatakowany został jeden z wikariuszy mosińskiej parafii. "Według jego relacji próbował on powstrzymać agresywnych mężczyzn przed profanacją świątyni. Księdzu udzielono pomocy medycznej" – przekazał ks. Szczepaniak.

Według informacji policji ksiądz nie odniósł poważnych obrażeń. Funkcjonariusze liczą, że trzeci nieletni uczestnik zajścia sam zgłosi się na komisariat.

« 1 »
 • Dremor_
  05.11.2019 09:45
  No i tyle z narracji o "ataku na Kościół" i "profanacji". Chuligański wybryk lokalnych dzieciaków.
  doceń 36
 • Yanosh
  05.11.2019 10:35
  Oh to czytanie bez zrozumienia. W tekście nie ma mowy o ataku na Kościół - jest mowa o ataku na księdza i profanacji. Czy oddawanie moczu to nie profanacja, a picie alkoholu?
  doceń 25
 • AWIK
  05.11.2019 11:12
  Ciekawa narracja - jeśli media nie milczą w sprawie ciemnych interesów śp. Adamowicza, to przyczyniają się do jego zabójstwa. Jeśli media nie milczą w sprawie ataku na księdza i profanacji kościoła to też źle. Napisz proszę Dremor_ w jaki sposób chciałbyś cenzurować media - nie ujawnianie faktów to też forma cenzury.
  doceń 30
 • janek32
  05.11.2019 11:48
  Czy to działa w dwie strony? Osoby o innej orientacji seksualnej są atakowane ponieważ napastnicy wyrastają w określonej atmosferze, ataki podsycają prawicowi politycy, prawicowe media i niestety część księży.
  doceń 36
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama