107,6 FM

Katowice. 18 listopada na Wydziale Teologicznym UŚ konferencja o plebiscycie i powstaniach śląskich

Znakomici goście i pełen bagaż merytorycznej wiedzy o plebiscycie i powstaniach śląskich. 18 listopada na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się konferencja pod hasłem: "Obraz powstań śląskich i plebiscytu w edukacji, historiografii, kulturze i przestrzeni publicznej".

Konferencja wpisuje się w projekt Panteonu Górnośląskiego. Obecnie trwają prace na projektem panteonu, który powstanie w podziemiach katedry Chrystusa Króla. W tej chwili opracowywane są biogramy ludzi godnych upamiętnienia. Ks. dr hab. Henryk Olszar z Wydziału Teologicznego UŚ wyjaśnia, że panteon ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie obiektywnego i rzetelnego przekazu historycznego:

Postaciami panteonu będą społecznicy, zmarli katowiccy biskupi czy ludzie związani z regionem, jak Wojciech Korfanty.

Konferencja, którą zaplanowano 18 listopada na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego, nawiązuje do roli powstań śląskich w historii regionu i kraju:

Na finał konferencji zaplanowana jest projekcja filmu "Sól ziemi czarnej" w reżyserii Kazimierza Kutza. Więcej informacji na stronie internetowej tutaj.

Patronat medialny nad konferencją objęło Radio eM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama