107,6 FM

Katowice. Witold Bańka oficjalnie zatwierdzony na szefa Światowej Agencji Antydopingowej

Dotychczasowy minister sportu - Witold Bańka został zatwierdzony prezydentem WADA - Światowej Agencji Antydopingowej. Stało się to na posiedzeniu zarządu i komitetu wykonawczego WADA - tuż po zakończeniu szczytu antydopingowego w Katowicach.

Dobiegła końca trzydniowa Międzynarodowa Konferencja Antydopingowa - WADA. Jednym z najważniejszych punktów kongresu była zmiana na stanowisku szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Po sześcioletniej kadencji z funkcji ustąpił dotychczasowy szef - Szkot Craig Reedie:

Najważniejsze wnioski zawarte w końcowym dokumencie - deklaracji katowickiej - wylicza Witold Bańka, polski minister sportu:

Na posiedzeniu zarządu i komitetu wykonawczego WADA - Witold Bańka formalnie został zatwierdzony jako nowy szef Światowej Agencji Antydopingowej.


Do wniosków i komentarzy po kongresie wrócimy w piątek w Strefie Sportu po 16:30. Porozmawiamy wtedy między innymi z Anitą Włodarczyk - wielokrotną medalistką igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama