107,6 FM

Abp Jędraszewski: Ideologia LGBT jest zaprzeczeniem wizji, jaką miał Bóg stwarzając człowieka

Ideologia LGBT jest zaprzeczeniem wizji, jaką miał Bóg stwarzając człowieka na swoje podobieństwo - powiedział w czwartek w Telewizji Republika metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Powtórzył, że jego zdaniem jest to zaraza.

O "tęczowej zarazie" abp Jędraszewski mówił podczas mszy świętej z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Jak mówił wtedy, "czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa".

W wywiadzie w Telewizji Republika metropolita został zapytany, czy rzeczywiście "tęczowa zaraza" zagraża naszemu społeczeństwu. Abp Jędraszewski odpowiedział, że podobnie jak inne ideologie: bolszewicka i hitlerowska, jest to ideologia skierowana do umysłów i serc po to, by doprowadzić do zupełnie nowego odczytania siebie, świata i swojego przeznaczenia. "I w tym sensie są to ideologie niezwykle niebezpieczne, bo dotykają istoty naszego ducha" - zaznaczył.

Dodał, że ideologia LGBT, podobnie jak bolszewicka, jest zarazą. "Mamy przedefiniować to, kim jesteśmy jako ludzie, doprowadzając do tego, że bez Boga, przyjmując wizję czysto materialistyczną, mamy sprowadzić siebie do pewnego stworzenia, które żyje tylko i wyłącznie swoją seksualnością" - kontynuował.

Podkreślił, że ideologia LGBT jest zaprzeczeniem tej wizji, jaką miał Bóg stwarzając człowieka na swoje podobieństwo.

Metropolita był też pytany o film "Nieplanowane" i potrzebę zmiany obowiązującego od 26 lat "kompromisu aborcyjnego". Jak przypomniał, piąte przykazanie w Dekalogu brzmi jednoznacznie: «nie zabijaj». (...) Każdy z nas powinien być stróżem brata swego, przede wszystkim jego życia. Pod tym względem nauka Kościoła jest jednoznaczna. W tym, co mówię, tkwi odpowiedź na pytanie, czy możemy się zadowolić tym tzw. kompromisem, który sprawia, że jednak oficjalnie ponad tysiąc dzieci w ciągu roku w Polsce podlega temu nikczemnemu procederowi (aborcji, PAP)" - powiedział.

Abp Jędraszewski odniósł się też do kwestii pedofili w Kościele. "Taki problem był i być może jeszcze w jakiejś mierze jest, nie możemy powiedzieć, że nie. Natomiast prawda wymaga, żebyśmy spojrzeli na to w kategoriach, jak procentowo te straszne rzeczy mają miejsce w Kościele w stosunku do innych rzeczywistości społecznych, innych zawodów. (...) Okazuje się, że ilość tych naprawdę bardzo złych zdarzeń sięga zaledwie kilku promili, jeśli chodzi o księży, trzeba na to spojrzeć obiektywnie. Robi się z duchownych osoby, które są jedynie odpowiedzialne za ten bardzo odrażający proceder, tymczasem w skali społecznej, jeśli chodzi o Kościół, to jest bardzo mała liczba duchownych winnych pedofilii. Natomiast jest na pewno problem społeczny dużo bardziej szeroki, o którym trzeba mówić" - stwierdził.

Zapytany o kryzys powołań w polskim Kościele, odparł, że jest wiele przyczyn tego zjawiska. "Jest proces dechrystianizacji, (...) mamy do czynienia z rewolucją kulturową, cywilizacyjną, (...) rzeczywistością wirtualną, która staje się dla młodych ludzi prawdziwym realem" - wskazał. Wobec tych trendów pojawia się problem, "jak wyrwać młodych ludzi z wirtualnej rzeczywistości i powiedzieć «ofiaruj swoje życie dla Kościoła, Chrystusa, przyszłości także swojego narodu», to nie jest łatwe" - zauważył.

Arcybiskup zwrócił też uwagę, że młodzi uciekają także od decyzji o podjęciu życia małżeńskiego.

« 1 »
 • kolo
  08.11.2019 17:32
  Brawa dla abp Jędraszewskiego. Grzech i zło trzeba nazywać po imieniu aby móc się go wystrzegać. A krzyki tych którzy grzech popierają, tylko to potwierdza.
  doceń 19
 • Boka
  08.11.2019 20:32
  Trochę zabrakło Księdzu Arcybiskupowi tej pryncypialności przed laty, w okresie posługi w Poznaniu.
  doceń 30
 • teofanes
  09.11.2019 10:47
  Abp Jędraszewski doskonale obejdzie się bez kapelusza kardynalskiego, jeśli nadal będzie odważnie bronił wiary i moralności katolickiej. Gdyby został kardynałem musiałby np. uczestniczyć w konklawe, które być może może wybrałoby kogoś jeszcze gorszego niż Franciszek. Wtedy i na niego spadłaby część winy za taki wybór.
 • Anonim (konto usunięte)
  09.11.2019 17:47
  Dremor, velario-nev i tomtom zrobili kloakę w tym wątku, brawa dla moderatorów !!! Róbcie tak dalej.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama