107,6 FM

6.11.2019 | Chrzest w Duchu Świętym, budowanie jedności, ewangelizacja i służba ubogim...

Takie zadania papież Franciszek postawił przed Charis - Międzynarodową Służbą Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. O tym, jak iść za wskazówkami papieża, dyskutowaliśmy podczas konferencji Serce Dawida.

6.11.2019 | Chrzest w Duchu Świętym, budowanie jedności, ewangelizacja i służba ubogim...  

W programie prezentujemy fragmenty panelu dyskusyjnego, którego gośćmi byli Johannes Fichtenbauer - jeden z liderów nowo powołanej przez Papieża Franciszka służby Charis, która ma służyć wszystkim wspólnotom charyzmatycznym, które Duch Święty wzbudził w świecie, oraz Karol Sobczyk - założyciel i prezes Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni, w ramach której podejmuje szereg działań na rzecz jedności, wzrostu i odnowy Kościoła. Psycholog, mówca, sekretarz Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Wraz z żoną prowadzi Wspólnotę Głos na Pustyni, której członkowie od kilku lat ewangelizują i posługują modlitwą w całej Polsce.

6.11.2019 | Chrzest w Duchu Świętym, budowanie jedności, ewangelizacja i służba ubogim...   Konferencja Serce Dawida

Mamy wskazywać ludziom granice, ale w ich ramach mamy zostawiać wolność dla działania Ducha Świętego - tak o zadaniach Charis mówił Johannes Fichtenbauer. Podkreślił też, że przywództwo w Kościele ma być przeżywane jako służba.

Solidarność i służba ubogim, to zadanie dla wszystkich chrześcijan. Nie mogą o nim zapominać charyzmatycy! Ani chrzest w Duchu Świętym,ani jedność Kościoła nie są wystarczające, jeśli nie zmieniamy naszego stosunku do potrzebujących.

W jaki sposób służyć? Konkretne wskazówki i świadectwa Karola Sobczyka i Johannesa Fichtenbauera.

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

21.00 Credo - rozmowy o wierze

21.00 Credo - rozmowy o wierze  

Porozmawiamy o muzyce od i dla Boga, o rozpoznawaniu znaków czasu, czy teraz jest czas łaski dla wierzących? Nie zabraknie też dużo dobrej muzyki.

 

 

Programy