107,6 FM

Mężczyźni coraz bardziej dbają o wygląd. Nie tylko fryzura, ale też manicure, depilacja woskiem, czy regulacja brwi

Manicure, regulacja brwi czy depilacja woskiem - to zabiegi, z których dziś korzystają także mężczyźni. Według badań GfK Beuty do salonów urody zagląda blisko 40% panów.

W Polsce powstaje coraz więcej salonów urody dla mężczyzn. Panowie chętnie dbają o wygląd i regularnie korzystają z usług fryzjerskich czy stylizacji brody. Niektórzy idą krok dalej i decydują się na regulację brwi, manicure, czy depilację woskiem. Powód?

Z badań GfK Beauty  wynika, że mężczyźni dbają o wygląd żeby podobać się bliskim, zaimponować komuś atrakcyjnemu i służyć potomstwu za wzór. 

Barbershopy - czyli miejsca gdzie mężczyzna może obciąć i włosy i brodę zyskują na popularności. Jak jednak podkreślają właściciele salonów - potrzeby są zdecydowanie większe. Z jakich konkretnie zabiegów mogą skorzystać panowie? Mówiła pani Paulina - kosmetyczka w salonie w Katowicach:

Co na ten temat sądzą kobiety? Jak postrzegają mężczyzn, którzy przykładają uwagę do wyglądu i czy panowie, którzy korzystają z usług kosmetycznych są bardziej atrakcyjni?

Dodajmy, że panowie chętnie korzystają też z medycyny estetycznej. 25% pacjentów takich gabinetów stanowią właśnie mężczyźni.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama