107,6 FM

Mateusz Morawiecki zaprezentował skład nowego rządu

Nowy rząd będzie bardzo sprawną i dobrą drużyną, która będzie pracowała dla realizacji celów krótko, średnio- i długofalowych - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że rząd będzie realizował dotychczasowe zapowiedzi.

Po zakończeniu posiedzenia komitetu politycznego PiS w piątek wieczorem premier Morawiecki przedstawił skład nowego rządu. Premier zapewnił, że PiS chce kontynuować wszystkie zapowiedzi i programy. "W duchu wiarygodności będziemy prowadzić to, co zapowiedzieliśmy wcześniej. Będziemy realizowali te zmiany." - zaznaczył Morawiecki.

Jego zdaniem nowy rząd będzie to "bardzo sprawna i bardzo dobra drużyna, która będzie współpracowała ze sobą dla realizacji celów krótko, średnio i długofalowych".

W skład nowego rządu Mateusza Morawieckiego wejdą:

Andrzej Adamczyk jako minister infrastruktury.

Jan Krzysztof Ardanowski jako minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Mariusz Błaszczak jako minister obrony narodowej.

Mariusz Kamiński jako minister spraw wewnętrznych i administracji.

Jacek Czaputowicz jako minister spraw zagranicznych.

Jarosław Gowin jako minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Marek Gróbarczyk jako minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Jadwiga Emilewicz jako minister rozwoju.

Michał Woś jako minister środowiska.

Marek Zagórski jako minister cyfryzacji.

Marlena Maląg jako minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Dariusz Piontkowski jako minister edukacji narodowej.

Michał Kurtyka jako szef resortu ds. klimatu.

Zbigniew Ziobro jako minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

Łukasz Szumowski jako minister zdrowia.

Michał Dworczyk jako szef KPRM.

Jedynym resortem, którego szefa nie przedstawił w piątek premier Mateusz Morawiecki jest Ministerstwo Sportu. Szef rządu w trakcie ogłaszania składu podkreślił, że nie może jeszcze ujawnić kandydata na to stanowisko.

W nowym rządzie wicepremierami będą Piotr Gliński i Jarosław Gowin.

Istotna zmiana czeka Ministerstwo Spraw Zagranicznych, szefem resortu nadal będzie Jacek Czaputowicz, ale tzw. pion europejski z Konradem Szymańskim zostanie przeniesiony do KPRM - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier ogłaszając skład nowego rządu poinformował, że powstanie nowy resort - ministerstwo nadzoru właścicielskiego, ale - jak mówił - ta nazwa zostanie jeszcze ostatecznie uzgodniona.

"Tym ministerstwem będzie kierować wicepremier Jacek Sasin; w skład tego ministerstwa wejdzie nadzór właścicielski nad spółkami Skarbu Państwa, nad większością spółek Skarbu Państwa" - powiedział premier.

 

 

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • velario-new
    09.11.2019 00:08
    Jeżeli chodzi o resort bez nazwy, wymieniony w ostatnich akapitach, to - mając na uwadze zasadniczy przedmiot zainteresowania obecnej władzy spółkami Skarbu Państwa - myślę, że wystarczyłaby mniej szumna nazwa, np. dział rekrutacji.
    doceń 6
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama