107,6 FM

10. Noc Teatrów Metropolii. Zaproszenia do Bytomia, Zabrza i do Katowic

W aż piętnastu instytucjach odbywać się będą wydarzenia przygotowane w ramach dzisiejszej Nocy Teatrów Metropolii. Wśród gospodarzy m.in. Teatr Śląski, Teatr Nowy w Zabrzu i Opera Śląska w Bytomiu.

W sobotę, w ramach Nocy Teatrów Metropolii, w swoje progi zaprasza Teatr Nowy w Zabrzu. Teatralne świętowanie rozpocznie prapremiera spektaklu Emigracja - zaprasza dyrektor Zbigniew Stryj:

Do spektaklu nawiązywać będą tez pozostałe atrakcje teatralnej takie jak warsztaty aktorskie, spotkanie autorskie z Malcolmem XD, performatywne czytanie tekstów emigracyjnych czy bankiet pod hasłem "Dieta Emigracyjna Polaków".

W swoje progi zaprasza również Opera Śląska w Bytomiu. O szczegółach mówi Magdalena Nowacka Goik z Opery:

Będzie też można w promocyjnych cenach obejrzeć dwa spektakle i zajrzeć do wszystkich zakamarków opery i poszukać operowego upiora.

Teatr Śląski postanowił w tym roku  sztukę i artyzm uczynić tematem przewodnim wydarzeń proponowanych w ramach Nocy Teatrów. Mówi Miłosz Markiewicz z Teatru Śląskiego:

A po spektaklu będą mogli obejrzeć nietypowy wernisaż:

Wystawie będzie towarzyszył kiermasz prac, z którego dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Poza tym odbędą się jeszcze warsztaty plastyczne i aktorskie które trwać będą cały nieustannie od 10 do 22.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama