107,6 FM

Jak blisko jest Bóg, kiedy człowiek upada

Gdy był już blisko, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: „O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi!”. Łk 19,41-42

Łk 19, 41-44

Gdy Jezus był już blisko Jerozolimy, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: «O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi! Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami.

Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, oblegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą, a nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia».

Gdy był już blisko, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: „O gdybyś  i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi!”. Łk 19,41-42

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Judyta Syrek
Gość Niedzielny

Kiedyś śp. o. Andrzej Hołowaty, dominikanin, opowiadał podczas rekolekcji, jak blisko jest Bóg, kiedy człowiek upada. I wypowiedział wtedy zdanie, które powtarzam zawsze, gdy sama czuję upadek: „Leżę na dnie, a tam Ktoś puka od spodu. Pytam: kto tam? Pan Bóg”. Nie ma większej nadziei niż ta, gdy w upadku nagle Bóg staje przy nas i płacze. Jego płacz nie jest zapowiedzią zagłady. Bo płaczący, widząc beznadzieję innych, zawsze ma wzruszone serce. Pomyślmy o tych chwilach, kiedy w nieszczęściu ktoś z nami płacze. Jaką to przynosi ulgę, jaką daje nadzieję, wiarę. Taki jest zawsze zamiar Boga, by w największym upadku, objawiając współczucie, motywować do dobra i wyzwolić z niewoli grzechu największego grzesznika. Łzy Boga to największa nadzieja dla nas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.