107,6 FM

Szczyt ludnościowy w Nairobi: Promocja aborcji i permisywnej seksedukacji raczej się nie uda

Światowa konferencja ludnościowa rozpoczęła się dziś w Nairobi. - Projekty dokumentów końcowych zawierają postulaty oczywiście słuszne (zwalczanie przemocy, okaleczania kobiet itp.) i czysto ideologiczne (promocja aborcji, permisywnej seksedukacji itp.) - powiedział nam uczestniczący w spotkaniu dr Tymoteusz Zych z instytutu Ordo Iuris.

To dość dziwna konferencja. Jak zauważył dr Zych, zorganizowały ją właściwie dwa państwa: Dania i Kenia. Ponieważ nie zachowano oenzetowskich standardów konsultacji, szczyt ten nie może uważany za zorganizowany pod auspicjami ONZ. Z tego też m.in. powodu Stolica Apostolska odmówiła udziału w nim. Przedstawiciele dyplomacji watykańskiej biorą jednak udział w imprezach towarzyszących. - Organizatorzy nie dopuścili natomiast do udziału dużych organizacji konserwatywnych, zwłaszcza amerykańskich - dodał dr Zych.

Z jego analizy projektów dokumentów końcowych wynika, że jest to mieszanka postulatów oczywiście słusznych (takich jak np. zwalczanie przemocy, chorób zakaźnych roznoszonych drogą płciową czy okaleczania kobiet) z postulatami czysto ideologicznymi (np. uznania aborcji za prawo człowieka czy powszechnej - czytaj: przymusowej - permisywnej seksedukacji).

Na taki kształt dokumentów końcowych naciskają urzędnicy ONZ oraz większość krajów Unii Europejskiej. Przeciwna temu jest delegacja rządowa Polski, a także delegacje USA, Brazylii czy Węgier. Rząd Kenii wygląda na zadowolonego, że w jego kraju odbywa się światowe spotkanie z udziałem głów państw. Jednak jego przedstawiciele, zwłaszcza na spotkaniach towarzyszących szczytowi, zajmują  stanowisko dalekie od pomysłów ideologów z ONZ. To zresztą dość typowe dla niemal wszystkich państw i społeczeństw afrykańskich - stwierdził dr Zych.

Wygląda więc na to, że tym razem nie uda się promocja pomysłów godzących w ludzkie życie i w rodzinę.

Szczyt zakończy się we czwartek.

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama