107,6 FM

Kto sfinansuje połączenia kolejowe? Marszałek Jakub Chełstowski napisał do szefa GZMu Kazimierza Karolczaka

Czy to koniec metrobiletu? Szef Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Kazimierz Karolczak poinformował o liście, który otrzymał od marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Szef GZMu - Kazimierz Karolczak przytoczył swoiste ultimatum znajdujące się w liście, które metropolia musiałaby wypełnić. Wszystko po to, by bilet łączący komunikację miejską i pociągi mógł funkcjonować po 2020 roku:

Tymczasem rzecznik marszałka, Sławomir Gruszka tłumaczy, że metropolia powinna mocniej zaangażować się w finansowanie pociągów i przytacza liczby:

Kamila Rożnowska z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zaznacza, że już teraz GZM przekazuje wsparcie na pociągi a ta pula będzie systematycznie rosnąć i wierzy w pomyślność negocjacji:

W październiku na zakup metrobiletu zdecydowało się 2000 pasażerów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama