107,6 FM

Abp Paetz nie został pochowany w katedrze

Jak donosi serwis epoznan.pl po Mszy pogrzebowej, która odbyła się w poznańskiej archikatedrze, trumna z ciałem abp. Juliusza Paetza przewieziona została na cmentarz św. Antoniego w Starołęce. To, że cmentarz parafialny rodziny zmarłego wybrano na miejsce pochówku, potwierdził podczas briefingu metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Ceremonii przy grobie przewodniczył bp Szymon Stułkowski.

„Jestem przekonany, że sytuacja, w której znaleźliśmy się dzisiaj, posłuży do oczyszczenia Kościoła poznańskiego” – podkreślił metropolita poznański.

„W trosce o jedność Kościoła proszę wszystkich wiernych o to, aby strzegli samych siebie i byli bez grzechu” – powiedział dziś podczas briefingu w Poznaniu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Metropolita poznański przypomniał kilka faktów dotyczących zmarłego abp. Paetza, działania komisji dla zbadania wiarygodności oskarżeń kierowaną przez abp. Antoniego Stankiewicza, zalecenia kard. Giovanniego Battisty Re i kard. Tarcisio Bertone odnośnie życia w odosobnieniu i modlitwie.

W związku z okolicznością śmierci abp. Juliusza Paetza i komunikatem Kurii Metropolitalnej sugerującym możliwość pochowania abp. Juliusza Paetza w krypcie katedry poznańskiej, pojawiły się liczne protesty zarówno ze strony wiernych świeckich jak i duchownych.

« 1 »
 • Jacek_Z
  18.11.2019 18:00
  Jak tylko Gościa bym czytał, to nawet bym nie wiedział, że arb. zmarł. Może redakcja by zamówiła jakiś komentarz u swego cotygodniowego felietonisty. Tego dziekana z Rzymu. Na swoim fb nie umie wytrzymać - już chyba z trzy wątki na ten temat zamieścił. A temperatura komentarzy wysoka, że hej.
  doceń 8
 • kim
  19.11.2019 21:14
  @HONDADRIVER567, cytuję: "Abp.Peatz był podejrzany o przynależność do "tęczowej zarazy"... PODEJRZANY! Paradne. Hipokryzja wiecznie żywa...
  doceń 4
 • Dremor_
  20.11.2019 08:52
  O takich jak Paetz mówi się "lawendowi", nie "tęczowi". Gdyby Paetz był "tęczowy" to pół biedy, poszedłby na paradę, pogadał i potańczył z podobnymi sobie. Zamiast tego użył zależności służbowej i wpływów instytucji Kościoła, by zaspokajać swój popęd seksualny z chłopakami, którzy sobie tego nie życzyli.
  doceń 8
 • KrzychuZdzichu
  20.11.2019 12:41
  Czy nie lepiej by było gdyby napisano, że pochowano Go na cmentarzu parafialnym rodziny zmarłego
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama