107,6 FM

Exposé premiera: Rodzina jest wartością arcypolską

Nie będzie wojny kulturowej, a jeśli znajdą się tacy, którzy ją wywołają, to ją wygramy, wygra ją rodzina, która jest wartością arcypolską - mówił we wtorek w exposé premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił podczas sejmowego wystąpienia, że każda duża rodzina może liczyć na wsparcie państwa, a dla rodzin z trojgiem lub więcej dzieci jego rząd zaproponuje dodatkowe ulgi i ułatwienia. Jak mówił, różnorodne programy wsparcia i ochrony rodziny będą osią polityki jego rządu. "Nie tylko w imię tradycji i tożsamości, ale także w imię przyszłości, wolności i normalności" - oświadczył Morawiecki.

"Tam, gdzie ktoś będzie próbował rozgrywać wolność przeciwko tradycji, staniemy na straży pojednania tych dwóch wartości. Nie ma naszej zgody na eksperymenty społeczne i rewolucje ideologiczne. Stawką jest przyszłość naszych dzieci i przyszłość ta powinna spoczywać w rękach rodziców, bo to jest normalność" - mówił premier.

"Dzieci są nietykalne. Kto podniesie na nie rękę, tę ideologiczną rękę, ten podnosi rękę na całą wspólnotę. Kto chce dzieci zatruć ideologią, odgrodzić od rodziców, kto chce rozbić więzi rodzinne, kto chce bez zaproszenia wejść do szkół i pisać ideologiczne podręczniki, ten podkłada pod Polskę ładunek wybuchowy, ten chce wywołać w Polsce wojnę kulturową. Nie będzie tej wojny, nie dopuszczę do niej, a jeśli znajdą się tacy, którzy ją wywołają, to my ją wygramy, wygra ją rodzina, bo rodzina to wartość arcypolska" - podkreślił Morawiecki.

« 1 »
 • Dremor_
  19.11.2019 14:56
  Rodzina wartością w Polsce? Stereotyp rodziny w Polsce to zapracowani rodzice, nie mający czasu dla siebie, dzieci z nosem w telefonie, starsze dzieci za granicą, albo na studiach w innym mieście "byle dalej od rodziców" i dziadkowie potrzebni tylko jako darmowa opieka nad dzieckiem. Rodzina jako taka spotyka się dwa razy do roku na święta, co z reguły kończy się kłótnią, bo sympatie polityczne są często silniejsze od więzów rodzinnych. Rodzina to jest wartością we Włoszech, w Bułgarii, Grecji, albo u Cyganów. Na pewno nie jest to wartość "arcypolska".
  doceń 28
 • Kopyrda
  19.11.2019 17:19
  "Ideolgiczna reka..." Ciekawe, A co z ta nieideologiczna reka, czyli z ponizaniem i znecaniem sie nad dziecmi przy pomocy tzw. "kar celesnych?"
  doceń 11
 • dirk
  19.11.2019 17:26
  Taaak, to właśnie "stereotyp", czyli coś powszechnie mniemanego, a niekoniecznie prawdziwego. Są i takie rodziny, są i całkiem inne. I większość pośrodku, nie idealne i nie chore, według krzywej Gaussa. Zwykłe rodziny ze zwykłymi problemami, po co siać jakieś stereotypy. Chyba że mają komuś do czegoś posłużyć, i to do niczego dobrego. Zohydzić Polaków samym sobie, zniszczyć nadzieję, sparaliżować wolę działania, pewnie, są tacy którym to na rękę. To psychologiczna wojna pełną gębą, kto nam ją wypowiedział? Zielone ludziki zapewne. Antidotum na te trujące gazy wypuszczane w naszą stronę miały być pełne optymizmu i zapału słowa Premiera, łamiące antypolskie stereotypy. Pewnie sporo na wyrost, od mnogości obietnic i inicjatyw mogło zakręcić się w głowie. Nie mam głowy jak Premier to uzbiera, sam na pewno nie da rady. Nawet jeśli wszyscy weźmiemy się w kupę, wszystkiego nie osiągniemy. Ale jak mawiają Amerykanie, "striemit'sia nada". Trzeba próbować, to lepsze niż bezczynność i narzekanie na wszystko. Polacy potrzebują wizji, a nie czarnowidztwa. Że czasem brzmi naiwnie? Wiele rzeczy osiągnęli ci, co nie wiedzieli że się nie da.
 • velario-new
  20.11.2019 00:11
  Niczego dobrego nie wróży, gdy rządzący chcą nam narzucać, jakie wartości mamy uznawać za "arcypolskie", bo to oznacza, że jeśli tych wartości nie podzielasz, to z automatu stajesz się podejrzany i trochę jakby mniej "polski".... Ja od rządu oczekuję, że zapewni mi bezpieczeństwo i zaspokojenie podstawowych potrzeb. Reszta to moja prywatna sprawa i tu oczekuję jedynie świętego spokoju i poszanowania mojej autonomii.
  doceń 10
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama