107,6 FM

S. Anna Bałchan: Bądźmy Ewangelią dla swoich najbliższych

S. Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, terapeuta motywujący, trener Dialogu Motywującego, założycielka i Prezes Zarządu Stowarzyszenie Po MOC dla Kobiet i Dzieci była gościem kolejnego spotkania w hałcnowskiej bazylice. Zakonnica, walcząca na co dzień w obronie godności człowieczej przedstawiła wykład „Kochać to nie znaczy zawsze to samo”.

Zdaniem s. Bałchan, która odwoływała się nieustannie do swych doświadczeń jako działaczki społecznej pomagającej ludziom w kryzysie, prawdziwym sakramentem uzdrowienia jest spowiedź, pojednanie z Bogiem.

S. Anna opowiadała o tym, jak Bóg uzdrawiał, przemieniał serca ludzi, którzy przeszli przez piekło: ofiary przemocy, handlu ludźmi.

S. Anna Bałchan od 1999 zajmuje się pomocą kobietom w kryzysie. W 2001 została jednym z założycieli i prezesem Stowarzyszenia im. Marii Niepokalanej na Rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom w Katowicach, od 2010 działającego pod nazwą Stowarzyszenie Po MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej.

Za swoją działalność s. Bałchan otrzymała w 2008 Nagrodę Totus oraz Nagrodę im. ks. Józefa Tischnera.

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama