107,6 FM

Barbórka na Facebooku

Strona powstała, aby każdy mógł włączyć się w obchody, a po 4 grudnia pochwalić się swoją Barbórką.

Ponieważ nasze muzeum zobowiązało się do wspierania programu ochrony Barbórki w związku z jej wpisem na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, zdecydowaliśmy się uruchomić fanpage na Facebooku – mówi Beata Piecha-van Schagen, historyk z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

- Będzie tam można znaleźć informacje, gdzie w okolicy bliższej i dalszej górnicy będą obchodzić Barbórkę. W jakiej parafii są Msze z tej okazji, kiedy pójdą w przemarszu, gdzie będą obchody np. takich grup, które dalej świętują, choć już nie ma u nich kopalń i warto do nich dołączyć. Chodzi o to, żeby pokazać, że Barbórka jest naszą wspólną, śląską, a nie tylko górniczą, tradycją – zachęca.

Informacje o Barbórkach można zamieszczać w komentarzach lub przesłać na adres barborka@muzeumgornictwa.pl.

Strona już działa, można zajrzeć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama