107,6 FM

Siemianowice Śląskie. Na ulice miasta wyjechał Eko-patrol

Na ulice Siemianowic Śląskich wyjechał Eko-patrol. To specjalnie oznakowany wóz Straży Miejskiej wytypowany do kontrolowania domowych kotłowni.

Po pięknych słonecznych dniach przyszło ochłodzenie... i zadymienie. Niestety tradycyjnie o tej porze, gdy na dobre rusza sezon grzewczy funkcjonariusze Straży Miejskiej mają ręce pełne roboty. Ruszyły bowiem kontrole domowych palenisk. W Siemianowicach Śląskich powołano do tego Eko-patrol, który pobiera do badań próbki z pieców. - Mówi Angelika Wojciechowska, komendant Straży Miejskiej w Siemianowicach Śląskich:

Miejsca, które kontroluje siemianowicki Eko-patrol nie są przypadkowe. Straż Miejska odwiedza te domy i kamienice, które kopcą, ale też pojawia się w tych miejscach, o których alarmują mieszkańcy dzwoniąc na specjalny numer odorowy 32 / 220 01 80.

Eko-patrol w trakcie w trakcie kontroli jak znajdzie dowody na spalanie niedozwolonych materiałów, może wystawić mandat w wysokości do 500 zł lub skierować wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego. Sankcja, którą może zastosować sąd to kara grzywny do 5000 zł.

Siemianowice Śląskie. Na ulice miasta wyjechał Eko-patrol   Na ulice Siemianowic Śląskich wyjechał Eko-patrol foto/UM Siemianowice Śląskie

Nowe uprawnienia mandatowe jako narzędzie do walki ze smogiem Straż Miejska otrzymała od 1 listopada br.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama