107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Ksiądz Jan Macha może być patronem młodych kapłanów

Ksiądz Jan Macha może być patronem młodych kapłanów, bo sam będąc młodym, dał swoje życie Chrystusowi i bliźnim - powiedział abp Wiktor Skworc w Radiu eM.

Abp Wiktor Skworc: Ksiądz Jan Macha może być patronem młodych kapłanów.
Radio eM

- Modlimy się intensywnie o beatyfikację ks. Machy - mówił metropolita katowicki, zapraszając na Mszę świętą, którą odprawi w katowickim areszcie w najbliższy wtorek 3 grudnia. Będzie to 77. rocznica śmierci śląskiego kapłana, zamordowanego w czasie II wojny światowej przez Niemców.

W perspektywie rozpoczynającego się w niedzielę Adwentu, abp Skworc zachęcał do czuwania. - To polecenie i zadanie Chrystusa, żebyśmy czuwali nas sobą i panowali nad czasem, który jest nam dany - powiedział metropolita katowicki, zachęcając, byśmy nie ulegali w tym czasie dyktaturze reklamy, ale byli ludźmi oczekującymi na spotkanie z Chrystusem. - Przeżyjmy ten czas spokojniej, czuwając nad sobą i innymi - mówił.

Abp Wiktor Skworc odniósł się także do nowego programu duszpasterskiego, którego realizacje Kościół w Polsce rozpocznie w najbliższą niedzielę. Jego hasłem są słowa "Eucharystia daje życie". Pierwszy rok trzyletniego programu poświęcony będzie Eucharystii jako wielkiej tajemnicy wiary. - Przed tajemnicą najlepiej uklęknąć i ją adorować - powiedział metropolita katowicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama