107,6 FM

Wykładowca wyrzucony za wykład "Homoseksualizm a zdrowie", adwokat oskarżony o zniesławienie przez osobę transseksualną

Media doniosły o dwóch zdarzeniach dotyczących homoseksualizmu i transseksualizmu. W Warszawie osoba transseksualna złożyła prywatny akt oskarżenia przeciw adwokatowi, który miał rzekomo dopuścić się jej zniesławienia, używając argumentu dotyczącego transseksualizmu podczas rozprawy rozwodowej. Zaś Śląski Uniwersytet Medyczny zwolnił wykładowcę, który przedstawił wykład pt. "Homoseksualizm a zdrowie".

Oskarżony prawnik to mec. Hubert Szperl. Reprezentował on mężczyznę, który w kontekście rozwodu walczył w sądzie o opiekę nad dwójką swoich dzieci. Oskarżająca go osoba transseksualna (urodzona jako mężczyzna, a czująca się kobietą i będąca w trakcie farmakologicznej i sądowej procedury "zmiany płci") jest związana z matką tych dzieci. Z tego tytułu była świadkiem w sprawie dotyczącej opieki nad nimi. Sąd przyznał opiekę matce. Stwierdził, że zważywszy na wiek małoletnich, trudno przypuszczać, by problem identyfikacji płciowej przyjaciela ich matki budził ich szczególne zainteresowanie. Zaznaczył też, że w ten sposób dzieci są uczone tolerancji. Natomiast mec. Szperl został przez świadka oskarżony o zniesławienie. Według osoby składającej akt oskarżenia, miało ono polegać na stwierdzeniu, że świadek jest "mężczyzną, który udaje kobietę, który się przebiera za kobietę".

Mec. Szperl oświadczył, że nic takiego nie powiedział i "nie potrzebował powiedzieć".  - Natomiast z pełną mocą w imieniu mocodawcy wskazywałem uwagi na szereg zjawisk dotyczących dzieci mojego klienta i niepożądanych z jego punktu widzenia jako ojca. To było nie tylko moim prawem, ale i obowiązkiem - stwierdził adwokat w wypowiedzi dla PAP. Zauważył, że osoba oskarżająca go "była jedynie świadkiem w sprawie i nie mogła słyszeć jakiejkolwiek argumentacji, ponieważ znajdowała się poza salą rozpraw i nie zna jego słów".
Dodał, że miał okazję reprezentować osoby homoseksualne w różnych postępowaniach, a skierowane przeciw niemu oskarżenie to rodzaj cenzury.

Sprawa przeciw adwokatowi toczy się w Sądzie Rejonowym Warszawa-Wola. Rozprawa została wyznaczona na 22 stycznia.

« 1 2 »
 • magdas
  29.11.2019 23:52
  "Sąd przyznał opiekę matce. Stwierdził, że zważywszy na wiek małoletnich, trudno przypuszczać, by problem identyfikacji płciowej przyjaciela ich matki budził ich szczególne zainteresowanie." A w jakim wieku dzieci nie są zainteresowane zmianą płci przez osobę mającą zasadniczy wpływ na ich wychowanie?
  doceń 15
 • Eugeniusz_Pomorze_
  01.12.2019 11:25
  No proszę...! - @Dremor ciągle aktywny. Dzień bez manipulacji i półprawd na temat Kościoła Katolickiego i wartości chrześcijańskich byłby przecież dniem straconym...
 • TOMTOM
  01.12.2019 21:15
  Sprawa głupia. Jak pewnie dziesiątki innych spraw. Ale uwaga - tu jest magiczne czteroliterowe słowo klucz. ;) Dzięki temu już wiadomo, że to jednak nie jest sprawa, jak inne gdzie np. pana Mecenasa mógłby pozwać np. Obrażony alkoholik albo miłośnik komiksów. W tym przypadku bowiem stoją za wszystkim prawdziwe siły zła. (Powyżej długi fragment o Szatanie, warto się zapoznać) Co najmniej od czasów rewolucji francuskiej markiza de Sade wprowadzają dżender do szkół, mamią dzieci, a do tego lis farbowany Gowin, no i że obozy koncentracyjne to przez Oświecenie i w ogóle, więc to nie jest z całą pewnoscią głupia sprawa wywołana przez jakiegoś urażonego i przewrażliwionego, bo tak by było w każdym innym przypadku, ale nie w tym Tutaj to jest SPRAWA (A może nawet SPRAWA!!!) ;)
  doceń 34
 • dirk
  03.12.2019 17:46
  Zależy na jakim poziomie naukowości był ten wykład. Bo naukowa dogłębna analiza skutków dla zdrowia fizycznego i psychicznego nietypowych zachowań seksualnych byłaby bardzo interesująca, ważna i potrzebna. Jak na przykład informacje o pojawianiu się nowotworów w miejscach gdzie ich dotąd nie bywało, np. w gardle. Pewnie są i inne skutki i problemy somatyczne, a na pewno niezliczona liczba psychologicznych i neuropsychiatrycznych. Temat niewątpliwie wart jest badania i informowania ludzi o zagrożeniach i konsekwencjach. Jeśli wykład ograniczał się do spraw oczywistych i powszechnie znanych, nie wnosząc wiele nowego, był może zbędny, ale wyrzucanie kogoś z uczelni także, zwłaszcza jeśli zwrócenie uwagi na problem zapoczątkuje jego dalsze rzetelne naukowe badanie.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama