107,6 FM

Był satanistą, ma zostać anglikańskim duchownym

Były satanista i narkoman 56-letni George Bearwood zostanie anglikańskim duchownym. - Wyglądał jak seryjny zabójca, gdy zobaczyłam go po raz pierwszy - mówi jego żona.

George urodził się w niespecjalnie praktykującej rodzinie katolicko-metodystycznej. Nie został nawet ochrzczony - pisze o nim wales.co.uk. W wieku 11 lat jego rodzice zostali świadkami Jehowy, a on sam porzucił wszelką wiarę. Dwa lata później zaczął brać narkotyki, wkrótce potem rzucił szkołę. Grał w punkowych kapelach. Koncertował m.in. z Niną Hagen. Gdy pracował dla telewizji Discovery, zetknął się z satanistami. Był członkiem dwóch sekt tego typu. Dziś opisuje satanizm jako samolubstwo, anarchię i pogaństwo. W wieku 30 lat rozstał się całkowicie z narkotykami, porzucił też satanizm.

Przez kolejną dekadę pracował jako DJ w klubach w Londynie i we Włoszech. Miał 30 lat, gdy przyszło mu do głowy, żeby pójść do kościoła. Zignorował to. Jednak pół roku później utknął w korku w centrum Londynu, tuż obok kościoła anglikańskiego. Zobaczył plakat informujący o recitalu organowym. Zaparkował i wszedł do środka. Rozmawiał z anglikańskim księdzem. Wracał do niego przez kolejnych kilka dni, aż w końcu stwierdził, że chce... zostać duchownym. Najpierw jednak przyjął chrzest, zaczął regularnie chodzić do kościoła. Rzucił robotę w przemyśle muzycznym i został zakrystianinem. Wstąpił do anglikańskiego seminarium duchownego, ale zrezygnował. Po czterech latach zgłosił się tam ponownie i został przyjęty. Przy tej okazji poznał swą przyszła żonę, która też jest anglikańskim duchownym. Alexier Mayes wspomina, że kiedy w 2008 r. pierwszy raz zobaczyła swego przyszłego męża - łysego gościa z masą tatuaży - pomyślała, że wygląda jak seryjny zabójca. W 2018 r. pobrali się. George ma być wkrótce wyświęcony na anglikańskiego duchownego. Zamierza pracować z osobami uzależnionymi, bezdomnymi i więźniami. Spodziewa się, że władze kościelne wyślą go w tym celu do jakiegoś dużego miasta. Może to oznaczać rozłąkę z żoną.

Oto internetowy wywiad, jaki przeprowadziła z nim jego żona:

Being a Christian - Off the cuff interview
alexier mayes

 

« 1 »
  • paszczyk2
    17.12.2019 15:32
    "W wieku 11 lat jego rodzice zostali świadkami Jehowy..." Młodzi ci rodzice. Przepraszam redaktora za uszczypliwość, ale nie mogłem się powstrzymać, od razu przypomniało mi się zawołanie z radiowego kabaretu: "Będąc młodą lekarką, przyszedł był do mnie pacjent...". Kto pamięta?
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama