107,6 FM

Belgijski parlament chce późnych aborcji, wyborcy nie

Belgijski parlament przygotowuje kolejną liberalizację aborcji na życzenie. Odtąd ma być ona legalna aż do 18. tygodnia ciąży. Co znamienne, proaborcyjnemu lobby udało się uzyskać poparcie 90 proc. francuskojęzycznych parlamentarzystów, podczas gdy, jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie sieci RTL, 75 proc. francuskojęzycznych wyborców sprzeciwia się liberalizacji aborcji.

Aborcyjna ustawa zostanie przegłosowana dzięki masowemu poparciu francuskiej mniejszości liczącej 59 miejsc w parlamencie. Wśród 91 parlamentarzystów flamandzkich liberalizacja aborcji może liczyć na poparcie w granicach 40 proc. Głosowanie nad nową ustawą może się odbyć jeszcze przed Bożym Narodzeniem. W ubiegłym tygodniu została przegłosowana w komisji.

Sprzeciwiający się jej chadecy wskazywali przede wszystkim na negatywne konsekwencje późnej aborcji dla matki. 4,5-miesięczny płód jest już dobrze ukształtowany, ma rozwinięte zmysły, liczy 20 cm, zbliżamy się do granicy przeżywalności – wyliczała Valérie Van Pelle. – Jedyne co wiem, to to, że taka aborcja będzie o wiele trudniejsza pod względem fizycznym i psychologicznym – dodała belgijska parlamentarzystka.

« 1 »
 • marbie
  03.12.2019 09:00
  Valérie Van Pelle. "– Jedyne co wiem, to to, że taka aborcja będzie o wiele trudniejsza pod względem fizycznym i psychologicznym – dodała belgijska parlamentarzystka." To szkoda, że tak mało pani wie. Szkoda, że nie zauważa pani, że to człowiek.
  doceń 16
 • Dremor_
  03.12.2019 10:48
  To odwrotnie, niż u nas. W Polsce większość w Sejmie (teoretycznie) jest za zaostrzeniem ustawy aborcyjnej, podczas gdy w społeczeństwie poparcie dla takiej zmiany wyraża około 11% wyborców.
  doceń 2
 • morfeo
  03.12.2019 12:09
  "Zaostrzeniem" powiadasz. Ciekawe, czy z perspektywy abortowanego dziecka również mówimy o "zaostrzeniu".
  doceń 13
 • saherb
  04.12.2019 07:07
  To tylko początek stopniowego przesuwania granic. Celem jest możliwość zabijania dzieci aż do 9. miesiąca życia, do porodu, a nawet w trakcie porodu, a w dalszej perspektywie możliwość zabijania dzieci w wieku do 2 lat (narazie?).
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama