107,6 FM

Bp Roman Pindel: proszę o modlitwę w intencji poszkodowanych w wybuchu gazu w Szczyrku

Po tragicznym w skutkach wybuchu gazu w Szczyrku bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej prosi o modlitwę w intencji ofiar i poszkodowanych po wybuchu gazu w Szczyrku.

Jestem myślą i sercem ze wszystkimi poszkodowanymi w wyniku eksplozji w Szczyrku. Wspieram modlitwą wszystkich ratowników i osoby poszukujące poszkodowanych. Wszystkich diecezjan proszę o modlitwę, zwłaszcza w intencji poszukiwanych osób i ich rodzin – napisał bp Roman Pindel.

Szef Komendy Wojewódzkiej PSP, Jacek Kleszczewski poinformował, że strażacy przeszukali już około połowy gruzowiska domu w Szczyrku. Jak zaznaczył, trudno oszacować, jak długo potrwa jeszcze akcja ratunkowa.

Według informacji wojewody śląskiego, od początku akcji wzięło w niej udział już kilkaset osób – strażaków, a także policjantów, przedstawicieli służb kryzysowych i medycznych oraz prokuratury. Przez akcję przewinęło się około dwustu strażaków zawodowych i ochotników, którzy ze względu na trudne warunki co jakiś czas się wymieniają.

Do wybuchu doszło w środę [04.12.19] wieczorem. W budynku było prawdopodobnie osiem osób. Dotychczas znaleziono cztery ofiary. To trzy osoby dorosłe i dziecko.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama