107,6 FM

Szczyrk. Osiem ofiar wybuchu gazu. Czworo dorosłych i czworo dzieci

- Na miejscu tragedii w Szczyrku odnaleziono kolejne dwie ofiary, to dzieci - poinformował wojewoda śląski. - Wydaje się, że wyczerpana jest liczba ofiar - dodał Jarosław Wieczorek. Prokuratura w Bielsku-Białej wszczęła śledztwo w sprawie katastrofy.

 - Nie pamiętam żeby tyle osób pochłonął wybuch gazu. Pierwszy raz spotkałem się z tak bardzo zniszczonym budynkiem - mówił po odnalezieniu ciała ósmej ofiary śmiertelnej - szef śląskiej straży pożarnej nadbrygadier Jacek Kleszczewski.

Strażacy przeszukiwali gruzowisko od ponad 15 godzin. W akcji brało udział około stu strażaków. Łącznie spod gruzów wydobyto ciała ośmiu osób - czwórki dorosłych i czwórki dzieci.

Niebawem do akcji zostanie włączony ciężki sprzęt - koparki i spychacze. Na miejscu jest reporterka Radia eM, Agnieszka Skrzypczyk:

Przypomnijmy, do wybuchu gazu w domu w Szczyrku doszło wczoraj wieczorem. Po eksplozji trzykondygnacyjny budynek całkowicie się zawalił. Przyczyną zdarzenia mogło być przewiercenie gazociągu.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie katastrofy w Szczyrku

Śledczy w Bielsku-Białej zabezpieczają m.in. dokumentację. Wstępnie przyjmują, że powodem tragedii jest uszkodzenia gazociągu, w wyniku którego doszło do wycieku gazu, a następnie eksplozji i pożaru. Takie informacje na briefingu prasowym przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

 - Przede wszystkim przeprowadziliśmy oględziny zwłok, które zostały ujawnione na miejscu zdarzenia. Te zwłoki zostały zabezpieczone i zostaną poddane oględzinom i sekcji zwłok przez biegłych - dodała rzeczniczka. Ponadto, zabezpieczono odzież ofiar.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama