107,6 FM

Radosław Włoszek: Branża lotnicza w Polsce ma dobrą przyszłość

Branża lotnicza w Polsce ma dobrą przyszłość - ocenił na antenie Radia eM Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. Wyjaśnił, że mimo rosnących kosztów, transport lotniczy odnotowuje i będzie odnotowywał rosnącą liczbę pasażerów.

Radosław Włoszek: Branża lotnicza w Polsce ma dobrą przyszłość
Radio eM

Jak mówił szef krakowskiego portu lotniczego, rośnie liczba pasażerów polskich lotnisk i w tym roku może osiągnąć 50 mln osób. Samo lotnisko w Balicach jeszcze w tym roku obsłuży 8-milionowego pasażera. Po raz kolejny prezes Kraków Airport podkreślił, że Kraków nie rywalizuje z Katowicami (w tym roku ok. 5 mln pasażerów), bo – jak mówił – każdy port lotniczy znalazł swój pomysł na biznes. Lotnisko w Pyrzowicach jest liderem pod względem połączeń czarterowych, jego domeną jest też cargo.

Prezes Kraków Airport przyznał, że od branży lotniczej oczekuje się wyższych opłat np. za zanieczyszczanie środowiska spalinami, ale z drugiej strony podejmuje się wiele inwestycji na rzecz ekologii. Np. zakup hybrydowych samochodów obsługi lotniska w kierowanym przez niego porcie w Balicach.

Gość „Rozmowy poranka” zaznaczył też, że przyszły rok będzie ważny dla krakowskiego portu lotniczego także ze względu na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II, którego imię nosi Kraków Airport.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy