107,6 FM

Co w numerze? #54

Perypetie z budową wieży kościoła Chrystusa Króla w Gliwicach i pomyślny jej finał to główny temat najnowszego "Gościa Gliwickiego".

Na tę wieżę świątynia czekała ponad 80 lat. Dlaczego tak długo i jakie były losy dzwonów, można przeczytać w tekście „Nowe szaty Chrystusa Króla”.

W numerze jest też dużo barbórkowych klimatów, a dokładnie relacje z obchodów wspomnienia św. Barbary w Gliwicach-Sośnicy, Zabrzu-Biskupicach i Tarnowskich Górach, gdzie również po 80 latach przerwy wznowiono paradę górniczą.

Inne ważne wydarzenia, o których piszemy, to m.in. pogrzeb zmarłego nagle o. Macieja Adamczewskiego, kamilianina, oraz ustanowienie 40 nowych szafarzy Komunii św.

Zbliżające się święta zwiastuje prezentacja Miasta z Piernika, które można podziwiać w gliwickim Kolejkowie.

Jak zwykle zapraszamy do zapoznania się z zapowiedziami wydarzeń, wśród których jest program przedświątecznej Nocy konfesjonałów.

"Gość Gliwicki" na 15 grudnia jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama