107,6 FM

"Korzenie chrześcijańskie Polski są uwidocznione m.in. przez krzyż w Sejmie i tak pozostanie"

Mamy szacunek do tradycji, do korzeni chrześcijańskich Polski i te korzenie chrześcijańskie są uwidocznione m.in. poprzez krzyż w Sejmie i tak pozostanie - oświadczył w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller podczas rozmowy w TVP był pytany czy z sali sejmowej zniknie krzyż. Kilka dni temu posłanka Magdalena Biejat (Lewica), przewodnicząca komisji polityki społecznej i rodziny stwierdziła, że w Sejmie nie powinien wisieć krzyż.

Rzecznik rządu stwierdził, że absolutnie do takiej sytuacji nie dojdzie. "My mamy szacunek do tradycji, również do korzeni chrześcijańskich Polski i te korzenie chrześcijańskie są uwidocznione m.in. poprzez krzyż w Sejmie i tak pozostanie" - oświadczył Müller.

« 1 »
  • Anonim (konto usunięte)
    13.12.2019 10:44
    Z punktu widzenia katolika powieszony Krzyż jest wielkim zobowiązaniem do wypełniania swym działaniem nauki Kościoła. O ile traktuje się swą wiarę poważnie.
    doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama